Wandale zdewastowali kibolskimi napisami mur bazyliki w Panewnikach. „Naprawić i odpokutować” – pisze parafia

AM

Wandale zdewastowali kibolskimi napisami mur bazyliki w Panewnikach. Napisy pojawiły się na murze bazyliki franciszkańskiej. Kibole zniszczyli, kibice prawdopodobnie będą usuwać powstałe szkody. 

Mury opatrzono napisami dotyczącymi GKS-u Katowice i Górnika Zabrze. To wywołało oburzenie wśród mieszkańców. „No cóż można się spodziewać po kibolach, bo wątpię żeby to zrobił prawdziwy kibic piłki nożnej a nie nawalanek i chuligaństwa” – stwierdziła jedna z mieszkanek.

Pojawiło się też wiele głosów odnośnie tego, że sprawcy powinni zostać obciążeni kosztami usunięcia bohomazów. Parafia stwierdziła jasno, że takie działanie, jest po prostu złe.

„WANDALIZM. Niszczenie cudzego mienia jest złem i osoba(y), która się tego dopuściła powinna to naprawić i odpokutować. Zniszczono kolejny fragment muru od strony Domu Parafialnego” – czytamy na profilu w mediach społecznościowych parafii św. Ludwika i Wniebowzięcia NMP w Panewnikach.

W rozmowie z nami, radny Krzysztof Pieczyński z Forum Samorządowego zapewnił, że będzie chciał zaangażować w usunięcie napisów członków stowarzyszenia kibiców GKS-u Katowice. Tak jak to miało miejsce w przypadku aktów wandalizmu w Dąbrówce Małej kilka miesięcy temu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.