Kontrola paleniska przy pomocy drona / fot. Straż Miejska
Reklama

Dron w Katowicach latał nad kominami i szukał gdzie spalają śmieci. 3 dzielnice z największą ilością odczytów, które okazały się fałszywe. Wynika z danych przedstawiony przez katowicką straż miejską. W sumie w całym ubiegłym roku przeprowadzono 21 działań kontrolnych. 

Straż Miejska w Katowicach wspólnie z pracownikami firmy FLYTRONIC S.A. kontrolowała łącznie 400 posesji na terenie miasta. Każdorazowo pobierając próbki z kontrolowanych kominów.

Reklama

„W trakcie kontroli uzyskano łącznie 338 wyników negatywnych (tj. wskazujących na brak spalania odpadów), oraz 62 wyniki o podwyższonych odczytach . Najwięcej podwyższonych odczytów zarejestrowano w dzielnicach Piotrowice, Ligota oraz Podlesie. Kontrole w tych budynkach, potwierdzone sporządzeniem protokołu kontroli, nie potwierdziły spalania odpadów”. Tutaj warto się zastanowić, czy korzystanie z drona ma sens, skoro odczyty drona różnią się od faktycznych ustaleń strażników. O koszty wykorzystania drona zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Katowice, na odpowiedzi czekamy.

Łącznie czynności z wykorzystaniem drona w 2023 roku prowadzone były przez 84 godziny (w tym około 30 godzin po zmroku). Monitoringowi z powietrza poddano obszar o szacunkowej powierzchni 123 km 2 tj. 12300 ha.

Reklama

9 KOMENTARZE

  1. Ja to bym odrazu takiego drona strącił, na jakiej podstawie taka kontrola bez wiedzy właściciela. Każdy jeden funkcjonariusz musi się wylegitymować według mnie to jest nielegalne

  2. A jaki teraz wszyscy sprzedawali węgiel? Gówno takie, które palić się nie chciało, a jak paliło się to kopciło jak stara lokomotywa. Nawieźli gówna i później sprzedają, a na końcu Cię ukarają że tym gównem palisz. Takie cuda tylko w PL.

  3. Ludzie dawno nauczyli się jak przygotować się do kontroli po wcześniejszym spalaniu śmieci, plastiku itd. przez co system powinien się rozwinąć do pobierania próbek sadzy z komina i sprawdzenie jego składu. Nigdy w życiu nie jest tak, że dane zabezpieczenie na wykroczenia działa na wieki wieków amen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.