Wybuch przy ul. Darwina w Tychach / KW PSP Katowice / Facebook
Reklama

Wybuch w Tychach: Nie było ofiar śmiertelnych, 7 osób w tym dzieci trafiło do szpitala. Mieszkańcy na razie nie wrócą do swoich domów. Cała klatka przynajmniej do jutra pozostaje wyłączona z użytkowania, chodzi o 48 mieszkań.

Dzisiaj po godzinie 9.24 doszło wybuchu – prawdopodobnie gazu – w budynku wielorodzinnym na ulicy Darwina. Chodzi o klatkę nr 4. Straż Pożarna zakończyła swoje czynności, nie było ofiar śmiertelnych. 7 osób trafiło do szpitala w tym dwójka dzieci. 20 osób ewakuowano. W całej klatce zameldowanych jest w sumie 90 osób.

Reklama

„Aktualnie mieszkańcy w asyście policji i funkcjonariuszy straży pożarnej pojedynczo wchodzą do swoich mieszkań, żeby pozbierać swoje najcenniejsze rzeczy, jak dokumenty, lekarstwa etc.” – powiedział nam Grzegorz Kurek, ze Straży Pożarnej w Tychach.

Część osób, które straciły dachy nad główą zatrzymała się u rodzin, pozostali zostaną ulokowani w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. „Nie zostawimy nikogo bez opieki” – powiedziała nam Ewa Grudniok z Urzędu Miasta Tychy.

W zależności od decyzji Inspektora Nadzoru Budowlanego udzielana będzie dalsza pomoc lokatorom. Obecnie nie wiadomo czy obiekt zostanie dopuszczony do użytku.

Prawdopodobnie część lokali zostanie na stałe wyłączona z użytkowania, miasto już zapowiedziało organizację lokali zastępczych dla poszkodowanych.

Obecnie nie znane są przyczyny zdarzenie, prawdopodobnie doszło do wybuchu gazu. Szczegóły jednak wyjaśni postępowanie policji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.