Reklama

9 września, 13-ta edycja, 8 miast, 14 teatrów, 24 spektakle, ponad 50 atrakcji specjalnych – tak w liczbach przedstawia się tegoroczna Noc Teatrów Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

– Noc Teatrów GZM to największe w regionie święto teatru. Co roku od 8 do 10 tysięcy widzów odwiedza teatry Metropolii podczas tego wydarzenia – mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. – Tradycją jest, że do teatrów wybierają się całe rodziny – zachęca do tego program, przygotowany z myślą
o wszystkich grupach wiekowych, a także ceny biletów – obniżone o co najmniej 50 procent. Dbamy także o to, by widzowie Nocy Teatrów GZM mogli dojechać do poszczególnych teatrów, korzystając bezpłatnie ze środków transportu publicznego – dodaje Karolczak.

Reklama

Najważniejszym wydarzeniem tegorocznej Nocy Teatrów będzie widowisko plenerowe na schodach Teatru Śląskiego im. S. Wyspiańskiego. Zespół teatru zaprezentuje szerokiej publiczności Empuzjon. To teatralna adaptacja powieści Olgi Tokarczuk o tym samym tytule, pierwszej po Nagrodzie Nobla. Oprócz tego, swoje sztuki pokażą wszystkie teatry Metropolii mające swoją stałą scenę.

Bilety na spektakle do nabycia w kasach i stronach internetowych poszczególnych teatrów. Sprzedaż ruszyła 25 sierpnia. Oprócz spektakli, warto zapisać lub zalogować się na liczne towarzyszące im atrakcje specjalne. Szczegóły dotyczące repertuaru i rezerwacji na stronie nocteatrowgzm.pl.

Noc Teatrów GZM to nie tylko spektakle, ale również bezpłatny transport dla jej uczestników. Aby z niego skorzystać i pojechać do wybranego teatru autobusem, tramwajem lub trolejbusem, wystarczy pobrać specjalny kupon ze strony internetowej wydarzenia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.