Sesja Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl

Na sesji Rady Miasta radny Andrzej Zydorowicz dopytywał prezydenta Katowic, o budowę drogi od budynków Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Pułaskiego do ul. Granicznej. Obecnie mieszkańcy zmuszani są do przejazdu ul. Paderewskiego w kierunku ul. Sikorskiego, która w godzinach szczytu mocno się korkuje.

Radny dosadnie wyraził się o części drogi na ul. Pułaskiego. – Ta droga jest prymitywna, prowizoryczna. To są płyty betonowe, z których wystają pręty stalowe niszczące samochody. Wieczne błoto i woda – mówił radny Andrzej Zydorowicz. – Wiem, że jest to drugi etap planowany budowy tej drogi. Czy mógłby pan mnie poinformować kiedy to nastąpi i kiedy ta gehenna mieszkańców osiedla się skończy. To na Urzędzie Miasta spoczywa obowiązek skomunikowania osiedla skoro wydało się zgodę na jego budowę – dodał.

Posłuchaj całego pytania radnego Zydorowicza.

Reklama

– Ta inwestycja ma połączenie drogowe, właśnie tą ulicą którą pan wskazał czyli ulicą Sikorskiego – odpowiedział Marcin Krupa. Kiedy nastąpi budowa drugiego etapu drogi? Niewiadomo. – Póki co nie jestem w stanie tego określić, nie ma tego ani w budżecie ani w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta – dodał prezydent Katowic.

2 KOMENTARZE

  1. IDIOTAAAAAAAAAA! Chce budować niepotrzebną linię tramwajową na wieś, a mówi że miasto nie ma kasy na kawałek drogi w centrum miasta!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.