GKS Katowice w swoim pierwszym meczu w Spodku po reaktywacji wygrał pewnie z Nestą Mires Toruń 5:2.

GKS pierwsze cztery spotkania w tym sezonie rozegrał na wyjazdach. Wszystkie zakończyły się niewielkimi porażkami naszej drużyny. W swoim pierwszym meczu w małej hali Spodka Trójkolorowi nie zawiedli licznie zgromadzonej publiczności i pewnie pokonali torunian 5:2.

Pierwsza tercja meczu zakończyła się bezbramkowym remisem. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała druga tercja, którą wygrali aż 4:1. Bramki dla GieKSy zdobyli kolejno Sawicki, Lukacevic, Bogdziul i Bielec. W ostatniej części gry piątego gola dla naszej drużyny strzelił Sikora.

Dzięki zwycięstwu z Nestą GKS awansował na ósmą pozycję w tabeli Polskiej Hokej Ligi.

GKS Katowice – Nesta Mires Toruń 5:2 (0:0, 4:1, 1:1)

GKS Katowice: Grajewski – Barlock, Porejs, Biały, Sawicki, Lukacevic – Jakovlevs, Krawczyk, Bogdziul, Nahunko, Śliwiński – Rąpała, Olearczyk, Strzyżowski, Majoch, Jaworski – Korzestański, Malinowski, Bielec, Sikora, Lorek.

Nesta Mires Toruń: Plaskiewicz – Zhyliński, Jaworski, Kalinowski, Kukushkin, Minge – Lidtke, Trakhanov, Mikhlanov, Fraszko, Dołęga – Podsiadło, Kovrakh, Alimov, Ćwikła, Stasiewicz – Heyka, Skólmowski, Husak, Winiarski, Naparło.