Basen przy ul. Wczasowej
Reklama

Są oferty na dokończenie basenu w Zadolu. Sięgają niespełna 35 mln zł, a już miasto wydało prawie 12 mln zł na ten obiekt. Basen na Zadolu przy ulicy Wczasowej, z którym miasto Katowice ma ogromne problemy będzie znacznie droższy niż pierwotnie planowano, będzie też powstawał w sumie około 5 lat od momentu wbicia pierwszej łopaty na placu budowy. 

W październiku zeszłego roku informowaliśmy, że jeden z trzech basenów w Katowicach ma duże problemy. Chodzi o obiekt na Zadolu przy ulicy Wczasowej. Basen w Ligocie był wtedy gotowy w zaledwie 33 procentach, a miasto zmierzało do rozwiązania umowy z wykonawcą, który miał ogromne opóźnienia – inwestycja ruszyła w 2017 roku. Pierwotna umowa na budowę basenu opiewała na 34,2 mln zł.

Reklama

„Wartość wykonanych robót, za które wykonawca otrzymał zapłatę wynosi 11,9 mln zł” – poinformowała nas w listopadzie 2019 roku Ewa Lipka, rzecznik katowickiego magistratu.

Miasto ostatecznie wyrzuciło wykonawcę z placu budowy, a w lutym 2020 ogłoszono przetarg na dokończenie inwestycji. Wpłynęło 5 ofert. Magistrat deklarował, że na dokończenie basenu chce wydać nieco ponad 30,5 mln zł.

Oferty, które wpłynęły do magistratu opiewają na kwoty od 29,8-34,9 mln zł. W przedziale finansowym, które określiło miasto zmieściło się katowickie Przedsiębiorstwo Budowlane Dombud S.A – złożyło najtańszą ofertę (29,8 mln zł).

Obecnie jeszcze wykonawcy nie wybrano, będzie miał 15 miesięcy na dokończenie inwestycji. Obiekty przy Kościuszki i Hallera pomimo opóźnień już są gotowe – deklaruje miasto.

W ubiegłym roku informowaliśmy także, że dyrektorem zajmującym się basenami w Katowickich Wodociągach został Tomasz Szpyrka, radny Forum Samorządowego, ugrupowania prezydenta Marcina Krupy. Stanowisko zaproponował mu właśnie Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Reklama

1 Komentarz

  1. Basen miał nosić nazwę „Erbudzik” na cześć firmy ERBUD która tak koncertowo spier….ła sprawę. A urzędnicy przymykali oko na ich nieróbstwo i wypłacali kolejne transze, nie zważając na to że na placu budowy nie było już nawet ciecia od pilnowania tej dziury w ziemi…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.