Dobromir Sośnierz z Tweetem Donalda Tuska / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Dobromir Sośnierz kpił na Rynku w Katowicach z Tweeta Donalda Tuska. Powiesił go na słupie i się do niego modlił. Były poseł Konfederacji ma nadzieję, że szybko wypowiedź Donalda Tuska w mediach społecznościowych nie zostanie ściągnięta. 

W trakcie pełnej kpiny prezentacji „pomnika ku pamięci tweeta, który odmienił losy świata” interweniowała Straż Miejska. Funkcjonariuszki prosiły żeby obniżyć trochę powieszoną grafikę, żeby nie było widać napisu zakazującego naklejania ogłoszeń na słupach. 

Reklama

Tweet Tuska miał przekonać polityków z USA do finansowego wsparcia działań obronnych Ukrainy. 

„To Katowice to moje miasto, w którym akurat działam” – tłumaczył powieszenie „pomnika” Tweeta na Rynku Dobromir Sośnierz. „Uważam, że w całej Polsce powinny takie pomniki zawisnąć” – tłumaczył. Apelował o odważne kroki posłów Platformy, którzy powinni odlać z brązu pomnik prezentujący Tweeta.

„Myślę, że dzisiaj tutaj będą wiązanki, znicze się paliły wieczorem ze strony wdzięcznych obywateli” – mówił Sośnierz.

„Coś w tylu pomnika Smoleńskiego” – dopytywaliśmy. 

„Coś w tym stylu, każda władza ma swoją legendę, no i ta ma właśnie taką” – powiedział Sośnierz. Nie przetłumaczył Tweeta z powodu tego, że „Tuska” powinno się czytać w oryginale, nie chciał mu umniejszać kiepskim tłumaczeniem. 

„Ludzie się śmieją, że Donald Tusk potrafi zmienić losy historii świata, potrafi wpłynąć na Senat w Ameryce, na Izbę Reprezentantów w Ameryce, a nie potrafi na Polski Sejm wpłynąć żeby przegłosował jego własny program z kampanii wyborczej” – podsumował Sośnierz. „Donaldzie czekamy na Tweet o benzynie za 5,19, czekamy na zakończenie globalnego ocieplania, Donald Tusk napisze, nie będzie globalnego ocieplenia. Tu się zmieści jeszcze dużo Tweetów Donalda Tuska” – przekonywał polityk Konfederacji wskazując na Rynek w Katowicach.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Kuźwa dzban większy od kowalskiego a pomyśleć, że ma tak fajnego i mądrego ojca. Przysłowie jednak nie mówi całej prawdy, bo nie każe jabłko spada blisko jabłoni….

  2. Dzbanem jesteś ty, twoje IQ musi być niższe od rozmiaru twojego buta. Gościu mądrze mówi. Ten kto twierdzi że Tusk tweetem cokolwiek uczynił to jest idiotą…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.