Tomasz Szpyrka, radny miasta Katowice i dyrektor od basenów w Katowickich Wodociągach / fot. InfoKatowice.pl

Dzisiaj rozmawiamy z Tomaszem Szpyrką, radnym miasta Katowice z Forum Samorządowego i Marcin Krupa oraz od 1 października dyrektorem w Katowickich Wodociągach. Szpyrka zajmuje się trzema  jeszcze nie zbudowanymi basenami w Katowicach. Pytamy radnego o jego zarobki, to jak dostał swoją nową pracę oraz stan budowy obiektów.


Posłuchajcie rozmowy z radnym Tomaszem Szpyrką (14:42):


– Nie chce łamać pewnych zasad, które są przez spółkę wypracowywane – powiedział w rozmowie z InfoKatowice.pl dyrektor Szpyrka. Swoich zarobków nie ujawni, ponieważ zabraniają mu tego Katowickie Wodociągi. – Bardzo chciałbym odpowiedzieć panu na to pytanie, ale niestety zastosuje się do polityki firmy – stwierdził.

Reklama

Szpyrka w rozmowie opowiedział nam jak to się stało, że trafił do Katowickich Wodociągów oraz o tym, czym się teraz zajmuje. Pracę radnemu zaproponował prezydent Katowic.

– Pion basenowy w Katowickich Wodociągach powstaje teraz, czyli te 4-5 miesięcy wcześniej przed ich faktycznym oddaniem ich do użytku, jest dlatego, żeby stworzyć przede wszystkim kadrę ludzi, która będzie na tych basenach pracowała. Należy zadbać o pierwsze wyposażenie tych obiektów – mówił.

Basen przy ulicy Wczasowej w najlepszym wypadku będzie miał 2 lata opóźnienia. Pozostałe dwa zostaną oddane do użytku w pierwszym kwartale 2020 roku.

Więcej w materiale audio.

3 KOMENTARZE

  1. Dla pracowników fizycznych kasy nie ma pracownicy są zastraszani że nie dostaną nic na święta ale wynagrodzenie dyrektora to wielka tajemnica i do tego marnotrawienie pieniędzy na prawo i lewo tak funkcjonują wodociągi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 11 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.