Tomasz Szpyrka, radny miasta Katowice i dyrektor od basenów w Katowickich Wodociągach / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Dzisiaj rozmawiamy z Tomaszem Szpyrką, radnym miasta Katowice z Forum Samorządowego i Marcin Krupa oraz od 1 października dyrektorem w Katowickich Wodociągach. Szpyrka zajmuje się trzema  jeszcze nie zbudowanymi basenami w Katowicach. Pytamy radnego o jego zarobki, to jak dostał swoją nową pracę oraz stan budowy obiektów.


Posłuchajcie rozmowy z radnym Tomaszem Szpyrką (14:42):

Reklama

– Nie chce łamać pewnych zasad, które są przez spółkę wypracowywane – powiedział w rozmowie z InfoKatowice.pl dyrektor Szpyrka. Swoich zarobków nie ujawni, ponieważ zabraniają mu tego Katowickie Wodociągi. – Bardzo chciałbym odpowiedzieć panu na to pytanie, ale niestety zastosuje się do polityki firmy – stwierdził.

Szpyrka w rozmowie opowiedział nam jak to się stało, że trafił do Katowickich Wodociągów oraz o tym, czym się teraz zajmuje. Pracę radnemu zaproponował prezydent Katowic.

– Pion basenowy w Katowickich Wodociągach powstaje teraz, czyli te 4-5 miesięcy wcześniej przed ich faktycznym oddaniem ich do użytku, jest dlatego, żeby stworzyć przede wszystkim kadrę ludzi, która będzie na tych basenach pracowała. Należy zadbać o pierwsze wyposażenie tych obiektów – mówił.

Basen przy ulicy Wczasowej w najlepszym wypadku będzie miał 2 lata opóźnienia. Pozostałe dwa zostaną oddane do użytku w pierwszym kwartale 2020 roku.

Więcej w materiale audio.

Reklama

9 KOMENTARZE

  1. Dla pracowników fizycznych kasy nie ma pracownicy są zastraszani że nie dostaną nic na święta ale wynagrodzenie dyrektora to wielka tajemnica i do tego marnotrawienie pieniędzy na prawo i lewo tak funkcjonują wodociągi

  2. Komu potrzebne te baseny jak nie potrafią prostych chodników i dróg osiedlowych zapewnić. Wystarczy wejść na jakiekolwiek osiedle poza śródmieściem, O parkowaniu samochodów nawet nie wspomnę. Ile wzrośnie opłata za wodę dla mieszkańców miasta bo ktoś na te baseny i pensje dyrektorów musi płacić? Wszyscy teraz rzucą się trenować pływanie. Te baseny powstały dla mieszkańców czy ciepłych posadek radnych? Dna nie widać tak mętna woda.

  3. Baseny miały mieć super nowoczesny system detekcji uroniec.Prawda jest taka, że go nie ma miasto wydało pieniądze na sprzęt a nie zakupiło oprogramowania.
    Wodociągi ogłosiły nawet przetarg na oprogramowanie i nikt się nie zgłosił. A to oznacza tylko jedno ,że radny ,który jest dyrektorem kłamał mediom podczas otwarcia i prezydent okłamał wyborców. Katowice nie mają pierwszego w Polsce sytemu detekcji utoniec mimo ,że firma, która ma takie rozwiązania jest z Katowic. Za to radny zarabia prawie 8000 tys za nic.

  4. […] “Wejście na obiekt 5 marca było ustalone z dyrektorem Tomaszem Szpyrką, ja osobiście rozmawiałem z nim w tej sprawie. O godzinie 13.00 spotkałem się z dyrektorem twarzą w twarz. Wcześniej, około godziny 9.00 rozmawiała z nim uprawniona z ramienia firmy Oderon osoba. Prace były prowadzone w obrębie jednej kamery, usterkę zgłosiły nam Katowickie Wodociągi. Na miejscu okazało się, że była ingerencja w sprzęt” – tłumaczy Darmoliński. „Podczas prac, do których wezwały nas Katowickie Wodociągi okazało się, że nasi technicy nie mają obrazu z pozostałych 3 kamer i w ten sposób doszli do tego, że dokonano ingerencji w system” – dodaje. Tomasz Szpyrka to radny Forum Samorządowego i Marcin Krupa. To właśnie prezydent Katowic miał mu zaproponować pracę w Katowickich Wodociągach. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.