Marcin Krupa, plac zabaw Park Zadole /fot. UM Katowice

Dzisiaj w Katowicach prezydent Marcin Krupa oficjalnie otworzył plac zabaw w Parku Zadole. Jak widać na zdjęciach prezydent był bardzo zadowolony z inwestycji za ponad 700 tys. zł. Z radości wskoczył nawet na jedno z urządzeń siłowni plenerowej.

To niecodzienny widok, urzędnik w garniturze na siłowni plenerowej ale okazja była szczególna. W końcu kosztującego ponad 700 tys. złotych placu zabaw nie otwiera się codziennie.

Reklama

 – Teren obejmuje dwa place zabaw dla dzieci młodszych i starszych, strefę aktywności fizycznej (w tym urządzenia do ćwiczeń dla osób starszych) oraz strefę edukacyjną. W strefie edukacyjnej istnieje możliwość prowadzenia lekcji z biologii, geografii i przyrody. Plac wkomponowany jest w istniejący teren zadrzewiony, który został ostatnio wzbogacony o nowe nasadzenia z żywopłotu grabowego. Teren przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, w tym zainstalowane zostały elementy ogrodu sensorycznego (ścieżka sensoryczna, elementy dźwiękowe itp). Na zadolskim placu zabaw zastosowano nawierzchnie przepuszczalne (jedynie pod huśtawką dla osób niepełnosprawnych znajduje się tzw. nawierzchnia systematyczna) – informuje Dariusz Czapla z biura prasowego katowickiego magistratu.

5 KOMENTARZE

  1. ależ mamy teraz charyzmatycznego prezidenta;)
    za moich czasów szkolnych, nazywało się takiego lizus, kujon ewentualnie inaczej, ale nie użyję, bo cenzura wicie rozumicie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 18 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.