Staw w Parku Kościuszki / fot. Katarzyna - użytkowniczka InfoKatowice.pl

Ryby zostały bez wody w Parku Kościuszki? Wody systematycznie ubywa od 2 tygodni, poinformowała nas jedna z mieszkanek i faktycznie tak jest. W stawie w Parku Kościuszki wody jest coraz mniej. – Wody nie ma, ryby zostały – napisała do nas pani Katarzyna, urzędnicy natomiast uspokajają.

Faktycznie zbiornik w Parku Kościuszki jest czyszczony, przez co ubywa w nim wody. O rybach jak zapewniono nas w Urzędzie Miasta Katowice nikt nie zapomniał.

Reklama

– Staw nie ma naturalnej wymiany wody, dlatego co dwa lata zbiornik musi być czyszczony, gdyż gromadzą się w nim liście – wyjaśnia Dariusz Czapla z katowickiego magistratu. – Ryby są tymczasowo przenoszone do zastępczego zbiornika – dodaje.

Zdjęcie jak zaznacza nasza użytkowniczka zrobiła kilka dni temu, w stawie miało ciągle znajdować się dużo ryb. Tłumaczenie magistratu nie przekonuje mieszkanki Katowic.

– Dzień po tym jak puściłam zdjęcie w świat zaczęli te rybki wyciągać – mówi nam pani Katarzyna.

Do końca bieżącego tygodnia staw ma zostać napełniony wodą, a ryby wrócą na swoje miejsce.

Park Kościuszki to największy park w Katowicach, rozciąga się na 72 hektarach, powstał w 1888 roku, imię swojego patrona nosi od 1925 roku. To na jego terenie znajduje się m.in. słynna Wieża Spadochronowa.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 27 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.