Reklama

Będą podwyżki dla urzędników z Katowic. 1000 zł brutto. Miasto ma problem z zatrudnianiem nowych i odejściami z pracy. Uzupełnienie wakatów okazuje się coraz trudniejsze w magistracie i jednostkach podległych. Nawet, gdy kandydat wygrywa konkurs to wcale nie oznacza, że podejmie pracę. Miasto niejednokrotnie stanęło przed takim problemem.

W 2021 roku z Urzędu Miasta Katowice odeszły 163 osoby, w tym roku do połowy lipca 57.

Reklama

„Tak duża rotacja utrudnia szybką obsługę mieszkańców – ponieważ na powstające wakaty jest coraz mniej chętnych. Prawie połowa ogłaszanych przez nas naborów nie zostaje rozstrzygnięta ze względu na brak kandydatów wskazanych do zatrudnienia. Przykładowo, w tym roku, w wydziale księgowo-rachunkowym ogłoszono 17 naborów, z czego 10 pozostało bez rozstrzygnięcia, a w wydziale kształtowania środowiska na 8 ogłoszonych naborów – odnotowaliśmy trzykrotny brak rozstrzygnięcia” – poinformował Maciej Stachura, sekretarz miasta. „Zdarzają się również przypadki rezygnacji kandydatów wskazanych do zatrudnienia – czyli nabór został rozstrzygnięty, ale kandydat nie podjął pracy. Nawet przyjęcie do pracy nowego pracownika nie oznacza, że od razu jest on w stanie zastąpić w pełni osobę, która z pracy odeszła. Wdrożenie na stanowisko pracy może trwać – w zależności od zadania – od kilku tygodni do kilku miesięcy” – dodaje.

O podwyżki dla pracowników wystąpili do prezydenta Katowic, radni Koalicji Obywatelskiej. Chcieli zabezpieczenia ich w budżecie na 2023 rok. Zgodnie z tym co deklarował prezydent Katowic, podwyżki w magistracie i jednostkach miasta są co dwa lata. Ostatnia w styczniu tego roku, to było „wyrównanie inflacyjne”.

Prezydent Katowic zdecydował też, że od listopada tego roku, pracownicy otrzymają wyższe wynagrodzenia.

„Prezydent Miasta podjął z końcem czerwca br. decyzję o wprowadzeniu podwyżek wynagrodzeń dla wszystkich pracowników od 1 listopada 2022 r. w wysokości 1000 zł brutto” – odpowiedział radnym sekretarz miasta.

Podwyżki wynagrodzeń obejmą pracowników Urzędu Miasta Katowice i jednostek budżetowych, zakładów budżetowych i instytucji kultury oraz pracowników administracji i obsługi jednostek oświatowych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 29 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.