Reklama

Przy przejściu dla pieszych w Katowicach leżała kosmetyczka. W niej kilka tysięcy złotych. Zgubę znaleźli harcerze i to prawdopodobnie ocaliło gotówkę, która ostatecznie trafiła do właściciela. 

W kosmetyczce znajdowało się prawie 4 tys. zł. Leżała na Osiedlu Odrodzenia w Katowicach. 

„Harcerze późnym popołudniem w ramach zbiórki zorganizowali grę terenową z okazji Święta Niepodległości. Kiedy szukali strzałek wyrysowanych na chodniku, które miały wskazać im drogę, w rejonie przejścia dla pieszych zauważyli srebrną kosmetyczkę. Okazało się, że jest w niej prawie 4 tysiące złotych. Natychmiast przekazali znalezisko swojemu harcmistrzowi Marcinowi Zielińskiemu, który skontaktował się z policjantem, a jednocześnie ojcem jednej z harcerek. Dzięki temu szybko udało się ustalić, do kogo należą pieniądze” – poinformowała katowicka policja. 

Właścicielka pieniędzy zgubiła je podczas odprowadzania wnuka na trening. Pieniądze miały zostać przeznaczone na zakup mebli. Dzieci w podziękowaniu otrzymały znaleźne. 

Znalezioną rzecz (gotówkę) należy zawsze oddać, nawet jeżeli nie jest znany właściciel. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli znalazca nie odda znalezionej rzeczy (np. pieniędzy), a właściciel zgłosi to Policji, wówczas taki czyn jest kwalifikowany jako przywłaszczenie, za co grozi kara do trzech lat więzienia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.