Sprawca pobicia na ulicy Mariackiej / fot. Policja
Reklama

Zatrzymali mężczyznę, który brutalnie pobił kobietę na ulicy Mariackiej. Pobił też mężczyznę, który stanął w jej obronie. 33-letni napastnik ukrywał się przed organami ścigania, chciał uciec z kraju, został zatrzymany na autostradzie A4.

„Mężczyzna w dniu wczorajszym został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach” – powiedział nam Łukasz Kloc, rzecznik katowickiej policji. Napastnik został ujęty na autostradzie A4, gdy zmierzał do Holandii.

Reklama

„Śledczy dotarli do nagrań z miejsca zdarzenia, ale tez do świadków. Na tej podstawie wytypowali i ustalili dane osoby, która mogła mieć związek z tym przestępstwem. Mężczyzna był wcześniej znany policjantom, miał kontakty z pseudokibicami jednej ze śląskich drużyn. Po zdarzeniu uciekł i ukrywał się w różnych miejscach, wiedząc, że jest poszukiwany. Przez ten czas kryminalni byli o krok za nim. Wczoraj w rejonie bramek w Brzęczkowicach doszło do zatrzymania samochodu, którym podróżował poszukiwany” – wyjaśnia rzecznik katowickiej policji.

Mężczyzna zostanie dzisiaj doprowadzony do prokuratury, gdzie ma usłyszeć zarzuty. Prawdopodobnie zostanie tymczasowo aresztowany.

Atak na Mariackiej

Sprawca pobicia na ulicy Mariackiej / fot. Policja

Kobieta, którą pobił miała dotkliwe rany twarzy – w tym połamane kości. Po tym, gdy napastnik zadał jej ciosy upadła na bruk.

„Wjeżdżamy o 6.00 i cię ruch** do 12.00” – słychać na nagraniu chwilę przed atakiem. „Taki cwaniak jesteś…skończ” – odpowiedziała kobieta. Dalej sytuacja była już dynamiczna, najpierw agresor pobił mężczyznę, który stanął w obronie kobiety, następnie zaatakował poszkodowaną, która chciała pomóc bitemu przez napastnika mężczyźnie.

Na nagraniu słychać również było „Jo jest Katowice, jo jest GKS”.

Skatował kobietę na ulicy Mariackiej. Pobił wcześniej mężczyznę, który stanął w jej obronie

Reklama

8 KOMENTARZE

  1. A gdzie wzmianka o tym, że kobieta najpierw atakuje zatrzymanego butelka ą, celując w jego głowę? W waszym artykule to nazywa się ,,pomoc”.

    • Jak taki jaskiniowiec zaatakowałby osobę, która próbowała mi pomóc, to nie próbowałbym obronić ją butelką ale całą skrzynką butelek.
      Dno społeczne na 6 lat do więzienia za podwójne pobicie zagrażające życiu. Jednostki niebezpieczne należy eliminować ze społeczeństwa.

  2. Widz ty jesteś upośledzony czy ślepy?
    Zanim kobieta uderzyła butelka to uprzednio napastnik pobił faceta który stanął w jej obronie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.