Odholowywany pojazd / fot. Straż Miejska Katowice

Odholowywali wraki z Katowic. Porzucone blokowały miejsca parkingowe i szpeciły okolicę. Nie wszyscy prawidłowo zajmują się bezużytecznymi pojazdami – te najpierw trzeba wyrejestrować, a następnie poddać recyklingowi. Niektórzy po prostu je zostawiają na parkingu i liczą, że temat jakoś sam się rozwiąże. Ci, muszą się spodziewać wizyty straży miejskiej. 

W tym tygodniu straż miejska kilka razy odholowywała porzucone pojazdy w Katowicach.

„Tylko w tym tygodniu na lawecie odjechał między innymi Mercedes z ul. Tysiąclecia, Volkswagen z ul. Uniwersyteckiej oraz Volkswagen z ul. Kotlarza. Wraki trafiły na parking strzeżonyKoszty odholowania oraz koszty postoju na płatnym parkingu ponosi właściciel.  Pojazd nieodebrany przez uprawnioną osobę w terminie 6 miesięcy od dnia jego usunięcia, uznawany jest za porzucony z zamiarem wyzbycia się i wówczas  przechodzi na własność gminy” – informuje Klaudia Szczygieł ze Straży Miejskiej w Katowicach.

Odholowywany pojazd / fot. Straż Miejska Katowice

W tym roku strażnicy wydali127 dyspozycji usunięcia pojazdów, których stan wskazywał na to, że są nieużywane. Przed odholowaniem strażnicy próbują dotrzeć do właściciela, aby ten podjął działania względem swojej własności. Efektem tego było 95 pojazdów usuniętych przez właścicieli na pisemne wnioski straży miejskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.