Dym z komina w Katowicach / fot. Erdem Yildiz
Reklama

Dopłacą do wymiany pieców w Katowicach. Nawet 100 % kosztów. Mieszkańcy Katowic chcący wymienić piece węglowe w budynkach jednorodzinnych mogą to teraz zrobić na bardzo korzystnych zasadach. Ruszył nabór do programu: „Poprawa jakości powietrza w Katowicach poprzez wymianę systemów grzewczych opalanych węglem w budynkach jednorodzinnych”.

„Walka o czyste powietrze to jedno z największych wyzwań dla wielu miast województwa śląskiego. W Katowicach od dłuższego czasu podejmujemy złożone, warte dziesiątki milionów złotych działania na rzecz czystego powietrza. W latach 2015-2020 dzięki miejskiemu programowi dofinansowaliśmy wymianę blisko 4900 źródeł ciepła kosztem ponad 42 mln zł. Wiemy, że do zrobienia w tej kwestii jest jeszcze wiele, dlatego każda dodatkowa możliwość wymiany „kopciucha” na nowe, ekologiczne źródło ciepła jest bardzo ważna dla Katowic i naszych mieszkańców” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Reklama

Nabór potrwa do 4 czerwca – wymiana pieców będzie trwała do 30 kwietnia 2023 roku. Ważna jest kolejność zgłoszeń, bo liczba wymian pieców jest ograniczona.

„Program pozwala na wymianę starego węglowego źródła ciepła (do 3 klasy włącznie) na jeden z systemów niskoemisyjnych: pompę ciepła, ogrzewanie elektryczne, kocioł gazowy lub kocioł na biomasę. Równolegle do zmiany źródła ciepła można także wnioskować o dofinansowanie do montażu  systemu fotowoltaicznego, kolektorów słonecznych, wykonania lub modernizacji instalacji centralnego ogrzewania, a także wykonania przyłącza  ciepłowniczego oraz budowy albo przebudowy istniejącego przyłącza gazu lub energii elektrycznej” – informuje Michał Łyczak z katowickiego magistratu.

Zgłoszeń (wraz z dokumentacją) można dokonywać osobiście  w Miejskim Centrum Energii przy ulicy Młyńskiej 2 lub wysyłając je pocztowo na adres: Urząd Miasta Katowice, Biuro Zarządzania Energią, Rynek 1, 40-003 Katowice (z dopiskiem: Wniosek w ramach projektu grantowego „Poprawa jakości powietrza w Katowicach poprzez wymianę systemów grzewczych opalanych węglem w budynkach jednorodzinnych”).

Więcej informacji na stronie: https://bit.ly/3umviUS

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.