Reklama

Stowarzyszenie Klucz Stop Społecznym Wykluczeniom szuka członków. Pomagają m.in. w Katowicach

Żaneta Zimon

Reklama

Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom powstało w październiku 2017 roku. Założyła je Alicja Dobija. Łączy działalność charytatywną ze sprawami społecznymi. Finansuje się samo ze składek członków, a także darczyńców i na terenie Katowic organizuje wiele akcji, a w jeszcze większej ilości bierze udział. Stowarzyszenie zachęca wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w jego działalność do składania deklaracji członkowskich.

Akcji, które organizuje Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom jest sporo. Po świętach np. zbierają żywność – w ciągu 3h udaje się zebrać około 70 kg żywności.

„Najczęściej stoimy na Stawowej w Katowicach, gdzie rozkładamy nasz stolik. Osoby potrzebujące mogą podchodzić do naszego stolika i na bieżąco żywność jest im wydawana” – mówi Alicja Dobija. W działania angażują się osoby w różnym wieku. Najmłodszy wolontariusz ma 16 lat, a najstarsza wolontariuszka 68.

Przed świętami organizują zbiórkę czapek i szalików, rękawiczek, które zalegają w szafach. Te również na bieżąco są rozdawane potrzebującym. A to co zostaje, trafia do organizacji, które zbierają ubrania dla potrzebujących, np. do Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego.

Reklama

„W walentynki zawsze pomagamy zwierzętom. Organizujemy kiermasze na rzecz wybranego schroniska działającego w naszym województwie” – podkreślają członkowie Stowarzyszenia.

Społecznicy działający w Stowarzyszeniu są inicjatorami akcji „Klucz dla Szkół”. Alicja Dobija z kilkoma wolontariuszami odwiedza szkoły na Śląsku, gdzie opowiadają o wolontariacie i o tym dlaczego warto działać społecznie, jak zacząć.

Pomóc w pomaganiu

„Każda osoba w naszym stowarzyszeniu może zrealizować swoją inicjatywę – akcję, nie blokujemy niczyich działań, jesteśmy otwarci i zawsze pomożemy. Sprzeciwiamy się mowie nienawiści, organizujemy protesty w obronie praw kobiet czy osób LGBT+” – mówi Alicja Dobija i zachęca do wstępowania do Stowarzyszenia Klucz – Stop Społecznym wykluczeniom.

„Funkcjonuje u nas darmowa pomoc psychologiczna dla osób w kryzysie emocjonalnym. Można spotkać się z psychologiem na żywo lub online. 10 października będziemy organizować bezpłatne spotkania indywidualne z psychologiem dla młodzieży” – opisuje inicjatywy Stowarzyszenia.

Aktualnie organizują projekt „Kosz na nakrętki”, który stanie pod koniec września na Rynku w Katowicach.

Kto może dołączyć do Stowarzyszenia? Wszystkie osoby, które chcą pomagać osobom potrzebującym i zwierzęta i które szanują każdego człowieka bez względu na wiek, orientację seksualną, wyznanie, pochodzenie. Honorową członkinią jest posłanka Monika Rosa.

Jak można dołączyć? Należy wypełnić online deklarację członkowską. Znajdziecie ją tutaj.
Zapraszamy również do odwiedzenia strony Stowarzyszenia.
Reklama

Brak komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie