Reklama

Rasistowski atak na Chinkę. Z powodu koronawirusa ściągnął spodnie i obnażył pośladki

D. Frost

Ściągnął spodnie i pokazał mniej szlachetną część pleców / fot. Policja
Reklama

Rasistowski atak na Chinkę. Z powodu koronawirusa ściągnął spodnie i obnażył pośladki. Nie był to gest wywołany przez gorączkę, która może pojawić się w trakcie przechodzenia choroby, a gest znieważenia wobec obywatelki Chin, która pracuje na Uniwersytecie Śląskim.

Do zdarzenia doszło w Sosnowcu 25 marca w dzielnicy Pogoń. Idącą ulicą Chinkę zaczepił mężczyzna, ja się potem okazało 27-letni mieszkaniec miasta.

– Najpierw idący w trzyosobowej grupie mężczyzna kierował pod jej adresem słowa niecenzuralne, a następnie wykonał obraźliwy gest, obnażając częściowo swoje pośladki. Kobieta zarejestrowała fragment zdarzenia telefonem komórkowym – czytamy w komunikacie policji. Azjatka została zwyzywana w związku z pandemią koronawirusa, która rozpoczęła się w Chinach.

Policjanci po zgłoszeniu dokonanym przez kobietę zaczęli wyjaśniać sprawę. Dwa dni później już mieli u siebie na komendzie 27-letniego mieszkańca Sosnowca, któremu postawiono zarzut znieważenia ze względu na pochodzenie. Wcześniej zatrzymano jednego z jego towarzyszy.

– Obaj zatrzymani zostali także ukarani 500-złotowym mandatem  za poruszanie się po mieście w grupie trzyosobowej, pomimo ograniczenia obowiązującego z uwagi na epidemię COVID-19. Wobec trzeciego z nich również toczy się postępowanie w sprawie o to wykroczenie – informuje policja.

 

Reklama

Brak komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie