Autobusy PKM Katowice / fot. InfoKatowice.pl

Potrzebna zmiana rozkładu jazdy autobusów na katowickim osiedlu, bo mieszkańcy się skarżą. Chodzi o osiedle Witosa w Katowicach, gdzie na obecnie obowiązującym rozkładzie jazdy cierpią mieszkańcy.

W sprawie interweniowali radni Koalicji Obywatelskiej – Patryk Białas, Magdalena Wieczorek i Jarosław Makowski, do których mieli zgłosić się niezadowoleni katowiczanie. Wszystko przez rozkład jazdy autobusów.

– Mieszkańcy osiedla Witosa skarżą się, że rozkład jazdy autobusów jest obecnie tak zorganizowany, że autobusy odjeżdżają niemal jednocześnie i to kilka linii autobusowych naraz. W godzinach wieczornych często jest to jedno połączenie na godzinę – napisali radni.

Reklama

W swoim piśmie podkreślili, że transport publiczny jest bardzo ważny w Katowicach, zmniejsza zanieczyszczenie powietrza, liczbę korków, a także obniża koszty podróży. Podkreślili, że interwencja prezydenta Katowic w Zarządzie Transportu Metropolitalnego (następcy KZK GOP) z pewnością przyczyni się do poprawy sytuacji.

Tak też się stało, miasto wystąpiło w tej sprawie do ZTM.

– Zwróciłem się do Zarządu Transportu Metropolitalnego (ZTM) z prośbą o rozpatrzenie wskazanych w interpelacji potrzeb przewozowych mieszkańców osiedla Witosa w pracach nad planowaną optymalizacją sieci komunikacyjnej – poinformował wiceprezydent Bogumił Sobula, pierwszy zastępca Marcina Krupy.

Na konkrety w tej sprawie trzeba jeszcze poczekać – bo optymalizacja siatki, to nie taka prosta sprawa. O rozwoju sprawy będziemy informować.

3 KOMENTARZE

  1. To raczej norma, a nie wyjątek. KZK GOP nie umarł – pozostał w rozkładach jazdy. Z centrum Katowic w kierunku Siemianowic też wszystkie linie jadą niemal jednocześnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 26 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.