Prawie co czwarty kontrolowany kierowca tracił dowód rejestracyjny w trakcie środowych działań na ulicach Katowic. Policjanci prowadzili akcję „Smog”. W jej trakcie wyłapywali samochody niesprawne, a przez co szkodzące środowisku.
Jeżeli samochody rażąco naruszały przepisy swoim złym stanem technicznym, to  kierowca musiał się liczyć z utratą dowodu rejestracyjnego.

– Działania te miały na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawne pojazdy zagrażające bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczające środowisko naturalne – przekonuje policja.

Na terenie Katowic skontrolowano 317 pojazdów i zatrzymano 83 dowody rejestracyjne.
Pamiętajmy, transport w dużych miastach, a do takich należą Katowic ma wpływ na jakość powietrza, a także na tzw. wtórne pylenie. Niesprawne i dodatkowo emitujące szkodliwe spaliny do atmosfery pojazdy psują nam i tak kiepską jakość powietrza.

Akcja “Smog” miała charakter ogólnopolski.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Wtórne pylenie to mit powielany przez niezorientowanych lub celowo. Oni ma znaczenie do 5m od obszaru gdzie następuje. Po prostu paru pseudonaukowcow muało parcie na sławę i przytknęło aparaturę pomiarowa do drogi zupełnie nie zawracając sobie głowy jak zmienia się udział wtórnego pylenia pochodzącego od motoryzacji (część jest pochodną betonowania) w zależności od odległości od obszaru gdzie ono występuje i jaki jest udział uśredniony po odjęciu bazy (pylenia wynikającego z innych czynników). W miastach takich jak Kraków czy warszawa znaleźli się odważni, którzy takie rzetelne badania zrobili czym narazili się na wyjątkowo agresywny hejt ze strony miejskich włodarzy, ekologów i pseudonaukowców.
    to 2-3% wszystkich cząstek stałych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 1 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.