Mapa zmian w organizacji ruchu na osiedlu Tysiąclecia / fot. UM Katowice
Reklama

Będzie impreza dance i disco polo na Stadionie Śląskim. Zamkną wjazd na osiedle Tysiąclecia. Roztańczony Śląski, bo tak się nazywa planowane drugiego maja wydarzenie muzyczne, pociągnie za sobą zmiany – chodzi oczywiście o rejon osiedla Tysiąclecia.

Kierując się interesem mieszkańców os. Tysiąclecia, w dniu 2 maja zastosujemy zmiany w organizacji ruchu, które polegają na wprowadzeniu zakazu wjazdu na teren osiedla od strony ul. Chorzowskiej – mówi prezydent Marcin Krupa i zapowiada, że na os. Tysiąclecia już imprezy od samego rana zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku  pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

Reklama

W dniu 2 maja 2019 roku wprowadzone zostaje rozwiązanie testowane podczas dużych wydarzeń na Stadionie Śląskim w Chorzowie w ubiegłym roku. Od godzin popołudniowych, najprawdopodobniej około godziny 15.00 – nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej oraz wyjazdu z osiedla na ul. Chorzowską. W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i Straży Miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Autobusy i tramwaje będą kursować bez zmian.

Ponadto w dniu 2 maja 2019 roku, będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wzdłuż ul. Chorzowskiej – na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

Kto wystąpi?

Wśród gwiazd muzyki na scenie Stadionu Śląskiego pojawią się m.in. zespół Alphaville i gwiazdy włoskiej muzyki pop Ricchi e Poveri, Fun Factory, portugalski DJ Drenchill, Kate Ryan, Danzel i Shaun Baker. Do tego Marcin Miller i Boys, Sławomir Świerzyński z zespołem Bayer Full, a także Piękni i Młodzi. Na scenie „Roztańczonego Śląskiego” zobaczymy również MIG, Masters i Łobuzy, Ślązaków Long & Junior, najmłodszych, których od razu pokochali widzowie: Defis i Miły Pan oraz Quest, Shantel.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.