Lokalizacja planowanej noclegowni / fot. openstreetmap.org
Reklama

Miasto Katowice ogłosiło kolejny przetarg na budowę noclegowni dla bezdomnych w dzielnicy Szopienice. W poprzednim nikt nie wziął udziału. Obiekt zostanie zrealizowany dopiero w przyszłym roku.

Inwestycja, która budziła wiele kontrowersji u mieszkańców Szopienic i Burowca, ma powstać przy ulicy Obrońców Westerplatte. Marcin Krupa, prezydent Katowice mówił że „wybór miejsca na tę inwestycję, o której pan mówi jest na tyle dobry, że znajdzie akceptację społeczną”. Oficjalne protesty i stanowiska w sprawie zajęły rada dzielnicy oraz kilka stowarzyszeń i inicjatyw.

Reklama

Noclegownia dla bezdomnych mężczyzn miała zostać wybudowana do końca bieżącego roku. Urząd Miasta Katowice planował, by na pograniczu Szopienic i Burowca (obok oczyszczalni ścieków, w rejonie mostu nad Rawą) powstał obiekt dla 40 bezdomnych mężczyzn. Planowany zakres inwestycji miał objąć dwa budynki w zabudowie kontenerowej/modułowej (dwukondygnacyjne) o powierzchni około 400 metrów kwadratowych każdy.

Wiadomo, że obecnie miasto chce przeznaczyć na inwestycję około 1,3 mln zł, czas realizacji określono na 9 miesięcy. Więc obiekt, o ile powstanie to dopiero w przyszłym roku. – Prace projektowe przewidziane są na III i IV kwartał bieżącego roku a zakończenie budowy w II kwartale 2019 – poinformował Dariusz Czapla z katowickiego magistratu.

Oferty na realizację inwestycji można składać do 18 lipca.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.