Sesja Rady Miasta Katowice / fot. Erdem Yildiz

W miejsce MDK nowa jednostka stawiająca na sport: Katowiccy radni połączyli kolejne placówki. Tym razem Szkołę Podstawową nr 20 im. Tadeusza Rejtana przy ul. J. Zarębskiego 2 w Załężu z Młodzieżowym Domem Kultury przy ul. Gliwickiej 214. Ma to pozwolić na lepsze i tańsze funkcjonowanie jednostek, pod okiem dyrektora w budynku szkoły. Co z obiektem po Młodzieżowym Domu kultury przy ul. Gliwickiej? Też będzie wykorzystany, na nieco inne cele.

MDK Załęże przy ulicy Gliwickiej 2014 / fot. MDK Załęże

Po połączeniu od 1 września powstanie „Zespół Szkół i Placówek nr 2” – nowy twór ma pozwolić m.in. na „racjonalizację zatrudnienia”. Co z obiektem po dawnym MDK przy ulicy Gliwickiej?

– Chcemy uruchomić nową dla Załęża jednostkę, bardziej skierowaną na pracę z młodzieżą w charakterze sportowym – powiedział Waldemar Bojarun wiceprezydent Katowic. Obok jednostki znajduje się basen oraz boisko sportowe typu „Orlik”.

Reklama

Obecnie wiadomo, że adaptacja MDK na potrzeby działalności sportowej nie ma generować dużych kosztów. Dopytywał o to na sesji Rady Miasta Jacek Piwowarczuk z klubu PiS.

 – Tutaj jeszcze decyzja nie zapadła – powiedział wiceprezydent Bojarun zapytany o konkretne plany odnośnie sportowego przeznaczenia budynku MDK. – Myślimy o tym, żeby obiekt był całoroczny – dodał.

Jak co roku w Katowicach pojawił się problem z rekrutacją ratowników, dlatego ciągle nie wiadomo, czy basen w Załężu zostanie w tym roku uruchomiony.

– Zrobimy wszystko, żeby basen normalnie funkcjonował – powiedział wiceprezydent Katowic. Bojarun zaznaczył jednak, że już są duże problemy z pozyskaniem kadry ratowniczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.