Sesja Rady Miasta Katowice / fot. Erdem Yildiz

W miejsce MDK nowa jednostka stawiająca na sport: Katowiccy radni połączyli kolejne placówki. Tym razem Szkołę Podstawową nr 20 im. Tadeusza Rejtana przy ul. J. Zarębskiego 2 w Załężu z Młodzieżowym Domem Kultury przy ul. Gliwickiej 214. Ma to pozwolić na lepsze i tańsze funkcjonowanie jednostek, pod okiem dyrektora w budynku szkoły. Co z obiektem po Młodzieżowym Domu kultury przy ul. Gliwickiej? Też będzie wykorzystany, na nieco inne cele.

MDK Załęże przy ulicy Gliwickiej 2014 / fot. MDK Załęże

Po połączeniu od 1 września powstanie „Zespół Szkół i Placówek nr 2” – nowy twór ma pozwolić m.in. na „racjonalizację zatrudnienia”. Co z obiektem po dawnym MDK przy ulicy Gliwickiej?

– Chcemy uruchomić nową dla Załęża jednostkę, bardziej skierowaną na pracę z młodzieżą w charakterze sportowym – powiedział Waldemar Bojarun wiceprezydent Katowic. Obok jednostki znajduje się basen oraz boisko sportowe typu „Orlik”.

Obecnie wiadomo, że adaptacja MDK na potrzeby działalności sportowej nie ma generować dużych kosztów. Dopytywał o to na sesji Rady Miasta Jacek Piwowarczuk z klubu PiS.

 – Tutaj jeszcze decyzja nie zapadła – powiedział wiceprezydent Bojarun zapytany o konkretne plany odnośnie sportowego przeznaczenia budynku MDK. – Myślimy o tym, żeby obiekt był całoroczny – dodał.

Jak co roku w Katowicach pojawił się problem z rekrutacją ratowników, dlatego ciągle nie wiadomo, czy basen w Załężu zostanie w tym roku uruchomiony.

– Zrobimy wszystko, żeby basen normalnie funkcjonował – powiedział wiceprezydent Katowic. Bojarun zaznaczył jednak, że już są duże problemy z pozyskaniem kadry ratowniczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.