Kiermasz Bukinistów / fot. Szymon Kosek / InfoKatowice.pl
Reklama

Na początku czerwca na głównej pieszej arterii Katowic po raz kolejny zagościli antykwariusze. To już druga edycja organizowanego przez nich Kiermaszu Bukinistów. W książki na ulicy Stawowej będzie można zaopatrzyć się do końca października.

Łukasz Suszek, właściciel antykwariatu Sofa, przyznaje, że Stawowa to jedno z najlepszych handlowych miejsc w naszym mieście. Myli się jednak ten, kto doszukiwałby się jedynie biznesowych pobudek powstania kiermaszu. – Chcemy się z katowiczanami podzielić naszą pasją, a przede wszystkim dołożyć swoją cegiełkę do wzmocnienia podupadającej ostatnimi czasy kultury czytelnictwa w naszym kraju – powiedział Suszek. – Z prostej przyczyny chcemy, by jak najwięcej ludzi było oczytanych. Z takimi osobami przyjemniej się rozmawia, człowiek oczytany nie pozwala tak łatwo sobą manipulować – dodaje inicjator imprezy.

Reklama

Antykwarysta przekonuje, że kiermasz ma także pozytywny wkład w wizerunek miasta. – Katowice od dwudziestu pięciu lat szukają pomysłu na siebie i nie mogą go znaleźć. My uznaliśmy, że takim pomysłem może być książka. To sposób wypróbowany w wielu miastach, nie tylko na Zachodzie, ale także w Polsce. Wierzymy, że naszym kiermaszem możemy wesprzeć katowicką kulturę, sprawić, że w naszym mieście będzie po prostu przyjemniej i że ludzie chętniej będą do niego wracać.

Antykwariaty biorące udział w akcji:

Sofa Literacka – ul. Stawowa 3
Kocham Książki – ul. Kościuszki 47/4
451 stopni – ul. Korfantego 42
Książki.Antyk – ul. Mickiewicza 9

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Tak tylko suszek nie wspomniał ,ze zarabia tylko na czynsz a rodzice jego utrzymują mu mieszkanie i dają na jedzenie itp. Wielki dyrektor generalny !!

  2. Tak jest on ma przerost ambicji „Dyrektor generalny ” a tak poważnie jest zwykłym zerem ,leniem itp. Któremu się nie chcę pracować. Bo ta jego „sofa ” nie przynosi żadnych zysków, wręcz j/w rodzina to sponsoruje. A powinien iść do łopaty, bo do tego się nadaje tylko. Ma tylko wiedzę książkową, tak jak każdy czytający książki a poza tym jest glubszy od młotka tyle..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.