GKS Katowice zaliczył kolejny słaby występ i zaledwie zremisował bezbramkowo na własnym stadionie z Bytovią Bytów, którą w rundzie jesiennej pokonał na wyjeździe aż 4:1.

Pierwszą połowę w wykonaniu podopiecznych Artura Skowronka można podsumować tylko jednym słowem: koszmar. Katowiczanie przez całe 45 min. ledwo poruszali się po boisku, a do tego nie potrafili celnie podać do przodu. Beniaminek z Bytowa spisywał się w tej części gry znacznie lepiej i kilka razy był bliski strzelenie bramki.

W drugiej odsłonie spotkania gospodarze wreszcie się obudzili i zaczęli grać szybciej i stwarzać sytuacje podbramkowe. Najbliżej strzelenia gola byli jednak goście. W 62. min. potężnym strzałem zza pola karnego popisał się Paweł Buzała. Jego przepiękne uderzenie trafiło jednak w poprzeczkę bramki bronionej przez Bucka. Ze strony trójkolorowych najbliżej umieszczenia futbolówki w siatce był w 74. min. Piotr Petasz i w 86. min. wprowadzony kilka minut wcześniej Paweł Szołtys. Strzały obu zawodników trafiły jednak w bramkarza bytowian.

Wszyscy zawodnicy GKS-u zagrali w dniu dzisiejszym bardzo słabo bądź źle. Jedynym zawodnikiem z pola, który pozytywnie się wyróżniał na tle swoich kolegów, był Pietrzak. O jego grze w pierwszej połowie nie można powiedzieć nic dobrego, w drugiej części gry stał się jednak motorem napędowym zespołu. Po jego dynamicznych akcjach lewą stroną zaczynała się większość akcji GieKSy. Żadna z nich nie zakończyła się jednak bramką i ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami.

GKS Katowice – Bytovia Bytów 0:0

GKS: Bucek – Frańczak, Kamiński, Jurkowski, Petasz (75. Ceglarz) – Wołkowicz (80. Szołtys), Duda (65. Bętkowski), Leimonas, Pitry, Pietrzak – Goncerz

Bytovia: Laskowski – Socha (58. Jakóbowski), Bąk, Wróbel, Jasiński, Szewczyk, Bajic, Kryszak (71. Piątek), Mandrysz, Buzała (78. Jastrzembski), Surdykowski

Ż.kartki: Jurkowski, Wołkowicz, Pietrzak, Petasz, Bętkowski, Duda – Socha, Jasiński, Piątek, Bajic

Cz.kartki: Wołkowicz (90) – Wróbel (90)