GKS Katowice zasłużenie pokonał Zagłębie Sosnowiec 1:0 i awansował na czwarte miejsce w tabeli. Bohaterem spotkania został strzelec zwycięskiej bramki Adrian Błąd.

Od pierwszych minut przewagę na boisku posiadali katowiczanie, ale ich akcje najczęściej zatrzymywały się w okolicach pola karnego gości. W pierwszej połowie GieKSie tylko dwukrotnie udało się zagrozić sosnowieckiej bramce, ale najpierw Zejdler z główki minimalnie spudłował, a tuż przed gwizdkiem sędziego, do dobrego podania Błęda nie doszedł ani Kędziora ani ponownie Zejdler.

Druga odsłona zaczęła się bardzo dobrze dla Trójkolorowych. W 50. min. Prokić popędził na bramkę Kudły i kiedy przymierzał się do strzału został sfaulowany tuż przed polem karnym przez Babiarza, który otrzymał za to zagranie zasłużoną czerwoną kartkę. 10 minut później było już 1:0 dla GieKSy. Strzelcem bramki został Błąd, którego dośrodkowania na pole karne rywala niespodziewanie zaskoczyło sosnowieckiego bramkarza. Po tym golu gospodarze nadal atakowali, próbując podwyższyć prowadzenie, ale tym razem Kudła spisywał się już dobrze i mecz skończył się minimalnym, ale w pełni zasłużonym zwycięstwem katowiczan, którzy dzięki temu awansowali na czwartą pozycję w tabeli.

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowien 1:0 (0:0)

Bramka: Błąd

GKS Katowice: Abramowicz – Frańczak, Klemenz, Kamiński, Mączyński – Błąd (90. Słaby), Zejdler, Poczobut, Prokić, Słomka (54. Skrzecz) – Kędziora (74. Goncerz).

Zagłębie Sosnowiec: Kudła – Jędrych, Nowak, Chichocki, Pribula (54. Rzonca), Lewicki (54. Mfutila), Babiarz, Sanogo, Malheiro, Wrzesiński (79. Banasiak), Puchacz.