Patryk Wronka / foto: GKS Katowice

Tuż po zakończeniu zwycięskiego meczu z GKS-em Tychy, o podzielenie się pierwszymi wrażeniami poprosiliśmy Tomasza Malasińskiego i Patryka Wronkę.

InfoKatowice.pl Jakie są twoje pierwsze wrażenia po meczu?

Tomasz Malasiński: Super, ogromnie cieszę się z wygranej. Wydaje mi się, że mogliśmy ten mecz rozstrzygnąć w regulaminowym czasie gry i zdobyć pełną pulę trzech punktów. Najważniejsze jest jednak, że wszyscy chłopaki zostawili dzisiaj dużo serca na lodzie.

IK: W trzeciej tercji mieliście sporo kar. Kilka z nich wydaje się kontrowersyjnych…

TM: Nie chcę się wypowiadać na temat sędziowania, ale wydaje mi się, że kilka kar dla nas było naciąganych. Najważniejsze jest jednak, że pokazaliśmy charakter i wyciągnęliśmy wynik na naszą korzyść.

IK: Gdy przegrywaliście 2:3, a dodatkowo graliście w osłabieniu dwóch zawodników, była chwila zwątpienia?

TM: Może i była, ale to jest hokej. Gramy 60 minut, gramy do końca, Do tego licznie zgromadzeni kibice cały czas nas mocno dopingowali, i robiliśmy wszystko, żeby wygrać dla nich ten mecz.

IK: Dziękuję za rozmowę.

TM: Dziękuję.

InfoKatowice.pl: Patryk, jakie są pierwsze wrażenia po meczu?

Patryk Wronka: No fajnie, fajnie. Dwa dni temu w Krakowie byliśmy blisko, ale się nie udało, więc tym bardziej cieszy, że dzisiaj odnieśliśmy zwycięstwo. Cieszymy się też, że na spotkaniu pojawiło się tylu kibiców i te zwycięstwo dedykujemy dla nich.

IK: Czy była chwila zwątpienia, kiedy przegrywaliście 2:3 i graliście w osłabieniu dwóch zawodników?

PW: No na pewno, Tychy to jest klasowa drużyna i wiemy, że pięć na trzy z nimi zazwyczaj kończy się golem. Szczęście jednak nam dopisało i udało nam się to obronić. Zresztą oni też mieli dzisiaj dużo szczęścia, bo sytuacji bramkowych mieliśmy mnóstwo. I tak jak mówię, przede wszystkim cieszy nas zwycięstwo.

IK: A co myślisz o sędziowaniu, kilka kar dla was wydaje się wątpliwych?

PW: To co się działo na lodzie, niech zostanie na lodzie. Ja się nie chcę wypowiadać o pracy sędziów.

IK: Dziękuję za za i jeszcze raz gratuluję.

PW: Dzięki.