Koleje Śląskie uruchamiają dodatkowe pociągi na Sylwestra. Koleje Śląskie  w sumie uruchomią 6 nocnych pociągów, połowa z nich została tak zaplanowana żeby do domów mogły wrócić osoby bawiące się na Sylwestrowej Mocy Przebojów przy katowickim Spodku. W zeszłym roku z sylwestrowej oferty Kolei Śląskich skorzystało 1,5 tys. osób.

W katowickim wydarzeniu może wziąć udział nawet 60 tys. osób – w dużej mierze mieszkańcy innych miast. Stąd pojawienie się specjalnych sylwestrowych pociągów.

– Pociągi umożliwią wygodne i bezpieczne powroty do domów. W tę wyjątkową noc lepiej auto zostawić w garażu. I nie chodzi tutaj tylko o to, aby móc uraczyć podniebienie chociażby lampką szampana, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo – mówi rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek.

Sylwestrowe pociągi zatrzymają się na 31 stacjach w 14 miejscowościach. Rozkład jazdy pociągów był konsultowany m.in. z KZK GOP i Urzędem Miasta Katowice.

– Sylwestrowa Moc Przebojów pod katowickim Spodkiem przyciąga tysiące mieszkańców naszego województwa, którzy chcą przywitać Nowy Rok dobrze się bawiąc. Jednak organizacja tak dużego wydarzenia zawsze powoduje pewne utrudnienia komunikacyjne, dlatego bardzo ważne jest by dać możliwość skorzystania z, alternatywnego dla samochodu, transportu zbiorowego. Koleje Śląskie kolejny raz wychodzą naprzeciw i dzięki przygotowaniu specjalnych połączeń w dniu Sylwestra pozwolą na bezpieczną i szybką podróż wszystkim, którzy planują spotkać się z nami pod Spodkiem – mówi Marcin Stańczyk z UM Katowice.

Bilety będzie można nabyć w 3 kasach, dworca PKP, które będą czynne przez całą noc lub w biletomatach.

– Zachęcamy do wcześniejszego nabycia biletów na podróż powrotną, aby uniknąć czekania w kolejce – zachęca Michał Wawrzaszek.

Pociąg do Gliwic odjedzie o godzinie 1:10 z peronu 2, do Zawiercia przez Zagłębie o godzinie 1:15 z peronu 4, a do Tychów Lodowiska o godzinie 1:20 z peronu 4. Koleje Śląskie zachęcają również, aby przed skierowaniem się na peron, sprawdzić na tablicy świetlnej na dworcu, czy numer peronu się nie zmienił.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 × 25 =