HC GKS Katowice przegrał z Polonią Bytom 5:6. O porażce zadecydowała druga tercja, w której gospodarze grali fatalnie i stracili aż trzy bramki, nie strzelając żadnej.

Pierwsza tercja dzisiejszego spotkania była bardzo wyrównana. Po bramkach Komarcheva i Shadrina dwukrotnie prowadzenie obejmowali trójkolorowi, ale za każdym razem poloniści doprowadzali do remisu.

W drugiej tercji GieKSa grała fatalnie i praktycznie ani razu nie zagroziła bramce gości. Przewaga bytomian w tej części gry była ogromna i trzy bramki, które strzelili, było najmniejszą karą, jaką mogli wymierzyć katowiczanom.

Gdy na początku trzeciej tercji Polonia podwyższyła wynik spotkania na 6:2, wydawało się, że to już koniec emocji w tym starciu. Nic bardziej mylnego. Już 30 sekund później drugą bramkę w dniu dzisiejszym strzelił Komarchev, co dodało gospodarzom skrzydeł. W 45. i 55. min. znowu Komarchev, a następnie Krokosz zdobyli kolejne bramki dla GieKSy. Niestety, pomimo dużej ambicji, katowiczanom zabrakło już czasu do strzelenia wyrównującej bramki.

HC GKS Katowice – Polonia Bytom 5:6 (2:2, 0:3, 3:1)

1:0 – Oleg KOMARCHEV (05:38)
1:1 – Marcin SŁODCZYK – Sebastian OWCZAREK (13:11)
2:1 – Andrei SHADRIN – Konrad LACHETA – Tomasz CICALA (16:55)
2:2 – Paweł BAJON – Piotr BAJON (17:32)
2:3 – Karol WĄSIŃSKI – Błażej SALAMON – Bartłomiej STĘPIEŃ (23:43)
2:4 – Błażej SALAMON – Sebastian KŁACZYŃSKI (25:48)
2:5 – Vitali ANDREYKIV – Nikita BUTSENKO (28:12)
2:6 – Dmitri DEMYANYUK – Błażej SALAMON – Nikita BUTSENKO (42:23)
3:6 – Oleg KOMARCHEV – Yegor BEZUGLY (42:50)