Reklama

Miał żelki z narkotykami na Katowice-Airport. Został zatrzymany, przeszukano mu m.in samochód i dom. Mężczyzna chciał lecieć do Turcji.

Reklama

Podczas kontroli bezpieczeństwa na lot do Antalyi w Turcji podróżny został wezwany do opróżnienia kieszeni.

„W trakcie okazywania ich zawartości usiłował wyrzucić znajdujący się w nich przedmiot. Okazało się, że to woreczek strunowy z nieznaną zawartością. Na miejsce niezwłocznie udali się funkcjonariusze Zespołu Nadzoru nad Kontrolą Bezpieczeństwa oraz funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych katowickiej Placówki Straży Granicznej. Pasażer został przeszukany, skontrolowano także jego bagaż podręczny oraz rejestrowany, przeszukano należący do niego samochód osobowy, a w toku dalszych czynności – należący do niego dom wraz z garażem, znajdujący się w województwie wielkopolskim” – informuje ŚLąska Straż Graniczna.

41-latek oświadczył, że w woreczku znajdują się galaretki zawierające marihuanę, które zakupił od nieznanej mu osoby, z którą wcześniej umówił się przez Internet. Zawartość woreczka przebadano testerem narkotykowym pod kątem obecności THC – wynik okazał się pozytywny. Waga netto galaretek to blisko 90 gramów.

Podróżny został zatrzymany. Wszczęto postępowanie karne w sprawie usiłowania dokonania w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Katowicach-Pyrzowicach wywozu środków odurzających.

Podejrzany dobrowolnie poddał się odpowiedzialności karnej i wyraził zgodę na zaproponowaną przez Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach karę w wymiarze 3 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres 1 roku próby, grzywnę w wysokości 5.000 zł, przepadek dowodów rzeczowych na rzecz Skarbu Państwa oraz pokrycie kosztów i opłat sądowych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.