GKS Katowice przegrał dzisiaj na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 1:2. Był to trzeci kolejny mecz, w którym GieKSa straciła punkty.

Mecz zaczął się bardzo źle dla naszej drużyny, która straciła bramkę już w 7 minucie po strzale Macieja Rogalskiego. Po stracie gola gospodarze cały czas mieli przewagę i jeszcze w pierwszej połowie udało im się podwyższyć prowadzenie. W 37 min. drugą bramkę dla Olimpii zdobył Denis Popović.

Druga połowa zaczęła się dla GieKSy bardzo dobrze. Już w 51 min. kontaktową bramkę zdobył bowiem Sławomir Duda. Szybko zdobyty gol dodał wiatru w żagle zawodnikom GKS-u, którzy dążyli do wyrównania. Niestety Olimpia umiejętnie się broniła i katowiczanie nie zdołali już zdobyć żadnej bramki.

Porażka z Olimpią nie jest jedyną złą wiadomością tego dnia. Podczas spotkania urazów nabawili się Goncerz i Duda, którzy po ostatnim gwizdku sędziego pojechali do szpitala na badania.

Porażka sprawiła, że miejsce premiowane awansem do ekstraklasy coraz bardziej oddala się od naszej drużyny. Jeśli w przyszłą sobotę katowiczanom nie uda się wygrać na własnym stadionie ze Stomilem Olsztyn, to marzenia o grze w najwyższej klasie rozgrywkowej trzeba chyba będzie powoli odkładać na kolejny sezon.

Olimpia Grudziądz – GKS Katowice 2:1

Bramki: Rogalski (7), Popović (37) – Duda (51)

Olimpia: Sapela – Jaroch, Łabędzki, Piter-Bucko, Woźniak, Kłus, Smoliński (90. Andelković), Popović, Rogalski, Kaczmarek (84. Banasiak), Aleksander (72. Szczot).

GKS: Dobroliński – Pielorz, Kamiński, Jurkowski, Pietrzak – Czerwiński (73. Kujawa), Duda (68. Bodziony), Cholerzyński, Pitry, Wołkowicz (83. Bętkowski) – Goncerz

Ż.kartki: Pietrzak, Duda, Pitry, Jurkowski

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)