Przejęte narkotyki / fot. Policja
Reklama

Policjanci z Katowic chcieli zatrzymać pseudokibica. Trafili na innego mężczyznę z narkotykami. W lokalu pierwotnie miał znajdować się poszukiwany. Był za to jego współlokator, który też wszedł w konflikt z prawem. 

Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Katowicach realizując nakaz zatrzymania na polecenie Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, pojechali do Żor. Mieli zatrzymać osobę w kręgu zainteresowania prokuratury i przeszukać mieszkanie.

Reklama

„Na miejscu zastali jego 30-letniego współlokatora. Jak się okazało, pseudokibic jednego ze śląskich klubów piłkarskich przechowywał w mieszkaniu i piwnicy znaczną ilość środków odurzających. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli susz roślinny, a w piwnicy plastikowy worek z drobnymi, białymi kryształkami. Substancje te zostały zabezpieczone i będą poddane badaniom specjalistycznym” – informuje Sabina Chyra-Giereś ze Śląskiej Policji. Jak się okazało był to prawie kilogram metamfetaminy.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, gdzie usłyszał zarzut udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających, został też tymczasowo aresztowany.

Działania policjantów odbywały się w związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 29 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.