Urząd Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Katowice nie sprzedadzą działek przy ulicy Dębowej deweloperowi. Przynajmniej na razie. Decyzję prezydenta Katowic w tej sprawie ogłosił właśnie magistrat.

Katowice chciały sprzedać dwie działki przy ulicy Dębowej deweloperowi za około 1,6 mln zł. Chociaż plan miejscowy zezwala w tym rejonie jedynie na tereny zielone. Miasto ostatecznie wycofało się ze swojej decyzji. 

Mieszkańcy obawiali się kolejnych betonowych bloków. Chcą natomiast zieleni. 

„Obszar przy ul. Dębowej, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, przeznaczony jest pod zieleń. Miasto Katowice – wspólnie z 11 osobami fizycznymi i prawnymi – jest współwłaścicielem tego terenu. Skomplikowana sytuacja własnościowa oznacza, że Miasto Katowice nie może realizować w tym miejscu żadnych inwestycji – w tym także zagospodarować obszaru w formie skweru czy parku. Niestety, do tej pory nie udało się zidentyfikować wszystkich współwłaścicieli” – poinformował katowicki magistrat. Na razie miasto robi krok w tył i nie sprzeda swoich działek. 

„Analizując zarówno aspekt prawny sprawy, jak i głosy mieszkańców, prezydent Marcin Krupa podjął decyzję, że Miasto Katowice nie sprzeda swoich udziałów, ale podejmie jeszcze w tym roku kolejną próbę wykupu działek – poprzez skierowanie oferty do współwłaścicieli oraz publiczne ogłoszenie” – poinformowali katowiccy urzędnicy. 

Podobna sytuacja ma miejsce w Dębie przy ulicy Lipowej. Tam jednak udało się zidentyfikować właścicieli działek, miasto wystąpiło do sądu o zniesienie współwłasności gruntów. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli urzędu to docelowo ma powstać tam park. 

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. Lipowa , Akacjowa tam chodniki to istny tor przeszkód. Na Akacjowej budynki odrapane. Własciciel Spółdzielnia Górnik.
    Plac zabaw dla dzieci nie istnieje.
    Opuszczona dzielnica w sercu miasta Katowic.
    Dramat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.