Dyskoteka w lesie / fot. Policja

Mieszkańcy Katowic pojechali na nocną dyskotekę do lasu. Imprezę rozpędziła policja, która dowiedziała się gdzie zaplanowano niedzielną zabawę. W sumie udział w niej wzięło kilkaset osób.

Dyskotekę urządzono w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach. Niedzielna zabawa zgromadziła kilkaset osób z całego regionu. Wydarzenie odbywało się na terenie nieużytków, kilkaset metrów od zabudowań.

Na miejscu pojawiła się policja, a uczestnicy zaczęli w panice uciekać.

„Większość z nich na widok mundurowych uciekła. Stróże prawa zatrzymali 6 osób, wśród których był DJ odpowiedzialny za zorganizowanie tej imprezy. To mieszkańcy Katowic, Chorzowa, Chrzanowa i Radlina w wieku od 19 do 42 lat” – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

Mundurowi zabezpieczyli sprzęt dyskotekowy oraz narkotyki, które mogły być tam rozprowadzane.

„Śledczy przesłuchali wszystkich zatrzymanych. Zostaną wobec nich sporządzone wnioski do sądu o ukaranie za udział w zgromadzeniu powyżej 5 osób oraz niestosowanie się do obowiązku używania maseczek ochronnych i utrzymywania dystansu społecznego” – dodaje policja.

Mężczyźnie, który zorganizował dyskotekę, przedstawiono dodatkowo zarzut organizacji zgromadzenia i posiadania narkotyków. Śledczy z komisariatu w Kochłowicach ustalają jeszcze, czy były tam wcześniej organizowane podobne imprezy.

 

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.