Michał Wójcik na konferencji prasowej w Strefie Kultury / fot. Ministerstwo Sprawiedliwości

Wiceminister prezentował maseczki dla górników w Katowicach. Za nim stali funkcjonariusze z karabinami. Konferencja prasowa odbyła się na terenie Strefy Kultury. 

To była prezentacja daru – maseczek ochronnych – od Służby Więziennej i Ministerstwa Sprawiedliwości dla górników i ich rodzin. Przypomnijmy, w regionie mamy ponad 5,5 tys. zachorowań na koronawirusa, a ogniska choroby wykryto w kopalniach.

„W związku ze wzrostem zachorowań i zagrożeniem koronawirusem zdecydowaliśmy się z Ministrem Sprawiedliwości Prokuratorem Generalnym, że przekażemy potrzebującym część masek wyprodukowanych przez więźniów w zakładach karnych i aresztach śledczych. Dzisiaj zostanie przekazana pierwsza partia 20 tysięcy maseczek. Trafią one do spółek górniczych, a następnie do górników” – powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik na konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek (18 maja br.) w Katowicach.

Minister na konferencji przekazał, że wszystkie zakłady karne na terenie województwa śląskiego zaangażowały się w produkcję środków ochronnych.

„Trafiają do instytucji, gdzie są ludzie, którzy potrzebują pomocy. To hospicja, szpitale, domy dziecka, domy pomocy społecznej. Przekazywany przez nas sprzęt trafił do lekarzy, pielęgniarek” – mówił Michał Wójcik.

O ile inicjatywa godna pochwały, to jednak anturaż w postaci uzbrojonych funkcjonariuszy wydaje się zbędny, zwłaszcza, że karabiny, służby i górnicy zestawione razem – w Katowicach nie przywołują najlepszych skojarzeń.

2 KOMENTARZE

  1. Dopiero teraz ten założony rząd wpadl na to żeby zaangażować więźniów??? I po co te karabiny??? Bo się boją górników, którzy są wściekli i planowali wycieczke do Warszawy. Więc łaskawy pan z Warszawy przyjeżdża z prezentami, ale niech ktoś się skrzywi albo nie podziękuję, to karabiny pójdą w ruch. Wujek wiecznie żywy….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.