Osiedle Gwiazdy / fot. Ewa Waszut / Infokatowice.pl

Pokoje zagadek znikały z Katowic, bo były niebezpieczne. Po tragedii w Koszalinie, gdzie zginęło 5 uczennic, a mocno został poparzony pracownik escape room’u, w Katowicach też kontrolowano tego typu obiekty. Kilkanaście zostało zamkniętych w pierwszym półroczu bieżącego roku.

Escape room (pokój zagadek) to ma być sposób na dobrą zabawę ze znajomymi. Grupa ludzi jest zamykana w pokoju pełnym zagadek, z którego muszą się wydostać rozwiązując je. Mają na to tylko godzinę.

Na początku stycznia tego roku doszło do tragiczne pożaru w Koszalinie, gdzie w pokoju zagadek zginęło 5 osób – nastolatek świętujących urodziny jednej z nich. Zabawa stała się koszmarem.

Reklama

Po tym tragicznym zdarzeniu zlecono kontrole tego typu przybytków w całym kraju – również w Katowicach. Skończyło się to zamknięciem kilkunastu placówek na ternie naszego miasta.

– Przeprowadzone kontrole wykazały szereg nieprawidłowości z zakresu ochrony przeciwpożarowej. W 12 przypadkach placówki te zlokalizowano w obrębie budynków mieszkalnych, bez dokonania wymaganej zmiany sposobu użytkowania, jak również bez dostosowania warunków zabezpieczenia przeciwpożarowego do nowej funkcji – czytamy w raporcie przedstawionym katowickim radnym.

Te niebezpieczne zostały zamknięte.

– W wyniku przeprowadzonego postępowania administracyjnego wraz z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego 12 z 14 obiektów tego typu zakończyło działalność – konkludują strażacy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 3 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.