Po trzech z rzędu słabszych meczach GKS w końcu wygrał i wrócił na drugie miejsce w tabeli, premiowane awansem do ekstraklasy. Piłkarzy na stadionie dopingował Prezydent Miasta Marcin Krupa.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego ataku Podbeskidzia, po którym już w pierwszej minucie żółtą kartkę otrzymał kapitan GieKSy Mateusz Kamiński, która eliminuje go z najbliższego derbowego spotkania z Ruchem Chorzów. Później do głosu doszli katowiczanie, ale niewiele z tego wynikało, a jak już jakiś zawodnik dochodził do dobrej sytuacji strzeleckiej, to najczęściej nie potrafił trafić futbolówką do bramki. Przodował w tym grający dzisiaj po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce Dalibor Volas, który dwa razy będąc w dogodnej sytuacji przeniósł piłkę o kilkanaście metrów w górę.

W drugiej odsłonie Podbeskidzie zagrało wprost fatalnie, co Trójkolorowi bezwzględnie wykorzystali. Prowadzenie dla naszej drużyny zdobył w 51 min. Mączyński, który zaskoczył bramkarza gości niespodziewanym strzałem z okolic linii autowej. Chwilę później, w zamieszaniu po rzucie rożnym, futbolówkę w siatce umieścił z najbliższej odległości Klemenz i praktycznie przesądził losy pojedynku. W Kolejnych minutach katowiczanie nadal grali znacznie lepiej od nieporadnych gości i w 75 min., za sprawą Błęda, podwyższyli wynik na 3:0.

Dzięki trzem punktom z Podbeskidziem GieKSa awansowała na drugie miejsce w tabeli, premiowane awansem do ekstraklasy.

GKS Katowice – Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (0:0)

Bramki: Mączyński, Klemenz, Błąd

GKS Katowice: Wierzbicki – Słaby, Klemenz, Kamiński, Mączyński – Mandrysz (55. Skrzecz), Zejdler (84. Kalinkowski), Poczobut, Prokić (80. Goncerz), Błąd – Volas.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Leszczyński – Modelski, Bougaidis, Malec, Oleksy – Sierpina, Palawandiszwili, Hanzel (56. Rakowski), Chmiel (56. Kolar) – Tomczyk (76. Kostorz), Sabala.