Seniorzy w Katowicach idą za darmo do kina. Pokażą „Voltę” Juliusza Machulskiego

D. Frost

Reklama

Seniorzy w Katowicach idą za darmo do kina. Pokażą „Voltę” Juliusza Machulskiego. 212 seniorów z Katowic może wybrać się za darmo na film do Kina Światowid. „Kino dla Seniora” tym razem pokaże najnowszą komedię Juliusza Machulskiego „Volta”. Seans już 28 września o godzinie 12.00.  

Ze względu na to, że sala kinowa pomieści tylko 212 osób, przed przyjściem na dany seans konieczne jest zapisanie się na listę. Wystarczy zadzwonić na infolinię, pod numer 801 005 801 (cena jak za połączenia krajowe). Zapisów mogą dokonywać osoby powyżej 60 roku życia.

Reklama

Juliusz Machulski, reżyser kultowych pozycji polskiej kinematografii, takich  jak „Vabank”, „Vabank II”, „Kiler” czy „Seksmisja”  powraca z nową dawką wrażeń, w klasycznej „caper story”, czyli sensacyjnej opowieści o wielkim przekręcie. Tym razem bohaterem jest Bruno Volta (w tej roli Andrzej Zieliński), który jest prawdziwym specjalistą w rozwiązywaniu zagadek i tajemnic każdej napotkanej osoby. Pewnego dnia napotyka przeszkodę, która podda próbie jego przebiegłość. Agnieszka, partnerka Volty (Aleksandra Domańska) w niecodziennej sytuacji poznaje młodą Wiki (Olga Bołądź), która w starej kamienicy znajduje tajemniczy, wart miliony, przedmiot. Razem ze swoim wspólnikiem, Dychą (Michał Żurawski), Volta postanawia zrobić wszystko, aby unikatowa rzecz trafiła w jego ręce. Jednak okazuje się, że z pozoru niewinna Wiki, jest godnym rywalem dla starych wyjadaczy. Kto wygra w tej rywalizacji?

W filmie występuje znakomita reprezentacja polskich aktorów: Jacek Braciak, Katarzyna Herman, Krzysztof Stelmaszyk, Joanna Szczepkowska, Tomasz Kot, Cezary Pazura czy Robert Więckiewicz.

Pokaz filmowy zaplanowany w Katowicach odbędzie się 28 września, w czwartek, o godzinie 12:00 w Kinie Światowid, przy ulicy 3 – go maja 7.

 

Za cykl pokazów kinowych odpowiada Klub Seniora DOM. Już od ponad 6 lat Klub skupia się na aktywizacji osób starszych. Członkowie mają okazję korzystać z darmowych wydarzeń kulturalnych, takich jak warsztaty, wykłady czy właśnie pokazy filmowe. Dodatkowo, umożliwia edukację w kwestiach zdrowotnych, organizując spotkania z dietetykami, psychologami i ekspertami. Ważnym aspektem jest również społeczność, którą tworzą Członkowie – nawiązują nowe znajomości, tworzą przyjaźnie, niekiedy znajdują swoją drugą połówkę. Klub zachęca swoich seniorów do wyjścia z domu, otwartości i korzystania z życia na emeryturze

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 − 7 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.