Galeria Libero / fot. Echo Investment

Na dniach ruszą prace drogowe przy Galerii Libero: Spółka Echo Investment odpowiedzialna za budowę nowej Galerii Libero w Katowicach podpisała już umowę z wykonawcą przebudowy układu drogowego przy powstającym obiekcie handlowym. Prace ruszą jeszcze w tym miesiącu i potrwają do marca 2018 roku.

Przebudowana zostanie ulica Kolejowa na odcinku od ul. Rzeszótki do ul. Rzepakowej, a także ul. Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Kolejową. Planowana jest rozbudowa skrzyżowania ulic Kościuszki – Kolejowa – Jankego i skrzyżowania ulic Kolejowa – Rzepakowa.

Powstanie bezkolizyjny lewoskrętną z ul. Kościuszki (jadąc od południa w kierunku zachodnim) i tunel pod ul. Kościuszki. Przed wyłączeniem galerii handlowej do ulicy Kolejowej wybudowane zostanie rondo.

– Przebudowa układu drogowego przy Libero to przede wszystkim większy komfort poruszania się po skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Kolejowej, gdzie w godzinach szczytu przejeżdża ponad 15 tys. pojazdów na godzinę. Nowy układ drogowy oznacza korzyści nie tylko dla kierowców, ale także dla pieszych i rowerzystów. W ramach prac, które rozpoczną się już w lipcu, przy Libero pojawią się dodatkowe pasy ruchu w każdym kierunku i bezkolizyjny przejazd pod ulicą Kościuszki, dla samochodów dojeżdżających do centrum. Planujemy również budowę chodników i nowych ścieżek rowerowych na całym przebudowywanym obszarze – mówi Mariusz Szatański, project manager w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.

Całość inwestycji sfinansuje inwestor, przebudowa drogi ma zapewnić swobodny dojazd i wyjazd z centrum handlowego w każdym kierunku.

– Chcemy bowiem, aby klienci z całego Śląska mieli możliwość wygodnego dojazdu do naszej inwestycji. Nowy układ to również wartość dodana dla tej części miasta – mówi Tomasz Domoń, dyrektor ds. komercjalizacji w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.

Jak zapewnia inwestor budowa nowej galerii handlowej jest realizowane zgodnie z harmonogramem, a już ponad 70 procent powierzchni handlowej zostało wynajęte.

Obiekt ma zostać otwarty wiosną 2018 roku. Będzie składał się z ponad 150 sklepów, do tego liczne restauracje, kawiarnie, kino i klub fitness. Powstanie przy centrum handlowym również plac z fontannami, amfiteatrem, skate parkiem, lodowiskiem, miejscami do wypoczynku, gier stacjonarnych i innych aktywności na świeżym powietrzu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 24 =