Reklama

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na koncert „The Best of Ennio Morricone” – Orkiestra, chór i soliści w najbardziej znanych kompozycjach mistrza muzyki filmowej. Wydarzenie to odbędzie się 2 października 2023 roku o godzinie 19:00 w Miasto Ogrodów Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, pl. Sejmu Śląskiego 2 w Katowicach.

Muzyka Ennio Morricone znowu zabrzmi w największych salach koncertowych w Polsce! Jego muzyka przez lata zyskiwała popularność i całe rzesze wiernych fanów. Współpracował z największymi reżyserami współczesnego kina, do których należą: Quentin Tarantino, Brian De Palma, Sergio Leone. W swoim dorobku ma kompozycje do ponad 500 filmów, które przyniosły mu nagrody Oscara i Złotych Globów. 

Reklama

Niezapomniane widowisko multimedialne. Orkiestra, chór i soliści wystąpią pod batutą Marcina Wolniewskiego. Na koncercie nie zabraknie również popisu Człowieka z harmonijką… Wspaniałej muzyce towarzyszyć będą obrazy przywołujące najbardziej znane kadry filmowe, zmieniając zwykły koncert w niezapomniane widowisko multimedialne! Projekt od 2018 roku odnosi ogromne międzynarodowe sukcesy zdobywając uznanie publiczności w najbardziej znanych salach koncertowych Europy, m. in. Filharmonii Berlińskiej, Royal Danish Theater w Kopenhadze, Kulturpalast w Dreźnie. 

BILETY MOŻNA NABYĆ – TUTAJ

Tematy z filmów MisjaDjangoDobry, Zły i BrzydkiPewnego razu w Ameryce, Cinema Paradiso i wiele innych wykona Chór i Orkiestra FORUM ARTIS pod batutą maestro Marcina Wolniewskiego. Wśród poruszających kompozycji nie zabraknie tak doskonale rozpoznawalnych tytułów, jak Nella fantasia czy Tema de Amor, które zaśpiewają solistki. Wspaniałej muzyce towarzyszyć będą obrazy przywołujące najbardziej znane kadry filmowe, zmieniając zwykły koncert w niezapomniane widowisko multimedialne! Nasze przedsięwzięcie jest hołdem dla twórczości Ennio Morricone, autora muzyki do ponad 500 filmów, laureata Oscarów, Złotych Globów oraz innych znaczących nagród.

Ennio Morricone – to właśnie dzięki takim twórcom jak On nie potrafimy już wyobrazić sobie filmu bez muzyki. Prawdziwą sławę przyniosły mu kompozycje do filmów Sergio Leone. Szkolni koledzy z Rzymu stworzyli genialny tandem artystyczny. W kolejnych latach Morricone współpracował z największymi reżyserami współczesnego kina, do których należą: Quentin Tarantino, Brian De Palma czy Roman Polański. Muzyka tego kompozytora z genialnymi pomysłami przez lata zyskiwała popularność.

Dziś muzyka filmowa na dobre zagościła w najsłynniejszych salach koncertowych zyskując „drugie życie” i uniezależniając się od obrazu. Na całym świecie koncerty muzyki filmowej gromadzą rzesze fanów – liczymy, że spotkamy się z nimi również 2 października w Katowicach.

Program koncertu: 

1. Abolisson – Queimada 

2. Poverty – Once Upon a Time in America 

3. Deborah’s Theme – Once Upon a Time in America 

4. Main Theme – The Men from Shiloh 

5. La Califfa Suite – La Califfa 

6. Main Theme – The Sicilian Clan 

7. On Earth as it is in Heaven – The Mission 

8. Ave Maria – The Mission 

9. Gabriel’s oboe/ Nella Fantasia – The Mission 

10. L’arena – Il Mercentario

11. Main Theme – The Good, The Bad, The Ugly 

12. Ecstasy of gold – The Good, The Bad, The Ugly 

13. Main Theme – A Fistful of Dollars 

14. The wild horde – My name is Nobody 

15. The Braying Mule – Django 

16. Sister Sara’s theme – Django 

17. Love Theme – Cinema Paradiso 

18. De Amor – Cinema Paradiso 

19. Come Maddalena – Maddalena 

20. Chi Mai – Le Professional 

21. Il grande massacre – Once Upon A Time in The West 

22. Jill’s Theme – Once Upon A Time in The West 

23. Man with the harmonica – Once Upon A Time in The West

Konkurs trwa od dziś 27.09.2023 (środa) do 28.09.2023 (czwartek) do godziny 15:00.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto w komentarzu na naszym facebookowym profilu odpowie na pytanie „Jaką nazwę nosi wydarzenie?, oraz udostępni post na swojej tablicy”.

Zwycięzcę ogłosimy w czwartek na naszym fanpage’u.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 + 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.