Tomasz Musioł, rzecznik Kolei Śląskich / fot. InfoKatowice.pl

Rozmawiają z Tomaszem Musiołem, rzecznikiem Kolei Śląskich. O tym, czy podróż w czasie pandemii pociągiem jest bezpieczna oraz jakie środki bezpieczeństwa stosuje przewoźnik. W marcu przychody ze sprzedaży biletów spadły o 80 procent. Teraz rosną z dnia na dzień. Czy istnieje zagrożenie przepełnienia pociągów oraz czy doczekamy się biletomatów w pociągach? 


Posłuchajcie rozmowy z Tomaszem Musiołem:


„Spółka jest przygotowana na zabezpieczenie wszystkich pasażerów, wszystkich użytkowników” – mówi Tomasz Musioł. Kolej na trzy sposoby zabezpiecza pociągi – odkaża pojazdy dwutlenkiem tytanu, odkaża pomieszczenia pociągów suchą parą oraz przy pomocy lampy ultrafioletowej.

Reklama

„Robimy to wszystko we własnym zakresie, nie musimy zatrudniać do tego jakiś instytucji czy firm zewnętrznych” – mówi rzecznik.

Największy spadek liczby wśród pasażerów Kolei Śląskich nastąpił pod koniec marca. Sprzedaż biletów zmalała wtedy o około 80 procent. Teraz wzrasta napełnienie pociągów.

„To jest praktycznie około 5, 6 procent względem poprzednich dni. Codziennie to napełnienie wzrasta” – mówi Musioł.

Zapytaliśmy rzecznika Kolei Śląskich, kiedy spółka osiągnie limity napełnienia i czy będzie zamykać drzwi przed pasażerami. Dopytywaliśmy też o sprzedaż biletów w pociągach oraz kiedy i czy w pociągach Kolei Śląskich pojawią się biletomaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.