Od lewej: Łukasz Borkowski, Józef Zawadzki i Krzysztof Kraus w trakcie komisji / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Katowicki radny znowu zwrócił na siebie uwagę. Sprzeciwia się segregacji na zaszczepionych i niezaszczepiany, ale sam jest za szczepionkami – co podkreśla. Chodzi o radnego Forum Samorządowego i Marcin Krupa, Józefa Zawadzkiego, który zasłynął już kilkoma soczystymi wypowiedziami na sesjach i komisjach Rady Miasta Katowice.

Prezydentowi Katowic radny Józef Zawadzki często powtarza, że ten jest „wielką osobistością”, chyba też dobre zdanie ma o prezydencie Siemianowic Śląskich, który według Zawadzkiego broni demokracji.

Reklama

„Popieram działania pana Prezydenta Siemianowic, który ma odwagę walczyć o demokrację dla swoich wyborców jak i wszystkich Polaków. Jestem oburzony wypowiadanymi w mediach opiniami jakoby pan Prezydent Rafał Piecha broniąc demokracji, nie zgadzając się na segregację na osoby zaszczepione i niezaszczepione był nieodpowiednia osobą, aby piastować stanowisko prezydenta miasta. Pytam się, od kiedy stosunek do szczepionki świadczy o rzetelności i wiarygodności działań jakiegokolwiek prezydenta? Czy może to zazdrość przemawia przez oponentów, którzy nie umieli zdobyć jednego z największych poprać u swoich mieszkańców?” – napisał w mediach społecznościowych Józef Zawadzki, radny Forum Samorządowego i Marcin Krupa.

W międzyczasie został skrytykowany w mediach i przez kolegę z rady.

„Głupie i nieodpowiedzialne wypowiedzi polityków, samorządowców, liderów opinii i innych szurowych trendsetterów stanowią – w mojej ocenie – nawoływanie do działania na szkodę społeczeństwa. To tak jakby zachęcić do przystawiania innym broni do skroni i zastanawiania się, czy wystrzeli. I nie ma tu nic do gadania skala popularności polityka (to tym bardziej zatrważające!), wiara, „głęboka moralność” czy co tam jeszcze” – stwierdził Krzysztof Kraus z Forum Samorządowego. „Nie ma mojej zgody na lekceważenie wiedzy medycznej, na polemikę z przerażającą statystyką śmiertelności, na zaprzeczanie rzeczywistości. To głupie i skrajnie nieodpowiedzialne” – dodał.

Po fali krytyki, Józef Zawadzki zaznaczył, że sam jest zaszczepiony, ale sprzeciwia się „odbieraniu prawa wyboru obywatelom”.

„W żadnym zdaniu nie napisałem, że jestem przeciwnikiem szczepienia. Sam z rodziną jestem zaszczepiony wieloma szczepionkami w tym na COViD-19. Pan prezydent także nie jest przeciwko szczepieniom, co usiłuje się mu przypisać a tym samym zdyskredytować jego osobę i jak widzę nawet obciążyć odpowiedzialnością za wzrost zakażeń. Ja jako polityk i pan Prezydent jesteśmy jedynie przeciwko przymusowi szczepień. Jesteśmy przeciwko odebraniu prawa wyboru obywatelom, a także przeciwko próbom segregacji, ze względu na te konkretną szczepionkę” – wyjaśnił Józef Zawadzki.

Reklama

4 KOMENTARZE

 1. Prezydent RP chory na COVID mimo przyjęcia szczepień.
  W szpitalach na oddziałach COViDowych osoby zaszczepione.
  Problem z dostępem do lekarzy przez „COVID”
  Ostatnia prosta – kłamstwem.
  Narzucanie przyjęcia szczepień.

  Ile jeszcze historii pokaże społeczeństwu, że coś jest nie tak???

  Nie byłoby takich sytuacji gdyby nie narzucanie szczepień i wprowadzanie segregacji sanitarnej.

  Ja jestem przeciwny, ale nie uważam, iż ktoś jest zły czy gorszy bo chce się zaszczepić.
  W drugą stronę też jest to zdrowe podejście

 2. Cyt „W szpitalach na oddziałach COViDowych osoby zaszczepione.”
  Tak w szpitalach są zaszczepieni, którzy zarazili się od tych niezaszczepionych,
  a którzy na bieżąco podtrzymują pandemię w stanie produkcyjnym.

  • O ja pier……
   To jaki jest sens szczepienia się skoro to nic nie daje.
   COVIDowe certyfikaty zamiast roku zaraz będą ważne 9 miesięcy.
   Dlaczego??
   COViD mutuje przez zaszczepionych.
   Co się musi stać żeby otworzyć oczy?

   Dlaczego w wolnych mediach nie ma informacji o głosowaniu które odbyło się 2 dni temu o obowiązku szczepień wśród posłów …..i wiece jaki wynik??
   Posłowie nie muszą się szczepić.

 3. Do szczepień trzeba namawiać jak najbardziej. Sama jestem zaszczepiona potrójną dawką , przechorowałam też covid i wiem co to za paskudztwo. Ale też sprzeciwiam się obowiązkowi szczepienia .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.