Reklama

Katowickie Wodociągi nie powiedzą ile zarabia dyrektor od basenów, ale wyliczyli nam średnią kwotę netto zarobków dyrektorskich w spółce, która należy do miasta. Zajęło im to sporo czasu, ale w końcu zachowując ustawowy termin przysłali odpowiedź.  Jak to wygląda w liczbach?

Od 1 października dyrektorem zajmującym się jeszcze niezbudowanymi basenami w Katowicach został Tomasz Szpyrka, radny Forum Samorządowego. To ugrupowanie prezydenta Katowic i to właśnie Marcin Krupa miał zaproponować radnemu pracę.

Reklama

W Katowicach powstają trzy baseny. Jeden przy ulicy Hallera, który otwarty ma zostać w marcu przyszłego roku, przy ulicy Kościuszki – ten będzie udostępniony w kwietniu 2020 oraz przy ulicy Wczasowej. Tutaj jest największy problem, ponieważ inwestycja jest na poziomie 33 procent, a powinna być gotowa już kilka miesięcy temu. Miasto wyrzuca wykonawcę z placu budowy i będzie szukało nowego. Prawdopodobnie inwestycja będzie gotowa dopiero za rok.

Tajne wynagrodzenie

Kilka tygodni temu zaczęliśmy się dopytywać jakie jest wynagrodzenie dyrektora Tomasza Szpyrki, który zajmuje się jeszcze nie gotowymi basenami.

– Pan Tomasz Szpyrka jest pracownikiem w Katowickich Wodociągach i wysokość jego wynagrodzenia, podobnie jak i innych pracowników jest informacją tajną – tłumaczyła nam Agnieszka Jaszkaniec z Katowickich Wodociągów. – Wynagrodzenie to jest na podobnym poziomie jak innych dyrektorów zatrudnionych w Katowickich Wodociągach – dodała.

Sam Tomasz Szpyrka w rozmowie z nami podkreślił, że chciałby udzielić nam tej informacji, ale nie może, ponieważ wodociągi mu nie pozwalają.

– Bardzo chciałbym odpowiedzieć panu na to pytanie, ale niestety zastosuje się do polityki firmy – stwierdził.

Mamy tutaj klasyczne „nie chcę, ale muszę”. Z drugiej strony ciekawe jest to, że człowiek ma prawo do swojej prywatności, a tu nagle nie pozwalają mu się jej zrzec, gdy ten ma na to ochotę.

Zdaniem naszego prawnika, mówimy tutaj o radnym, czyli osobie publicznej, która została zatrudniona w spółce należącej do miasta na stanowisku kierowniczym. Dlatego informacja o wynagrodzeniu powinna zostać udostępniona.

Jeszcze jej nie mamy, ale mamy średnią zarobków dyrektorskich w wodociągach. Wyliczali ją prawie 2 tygodnie.

– W odpowiedzi na Pana pytanie informuję, że średnie miesięczne wynagrodzenie na stanowisku dyrektora w Katowickich Wodociągach wynosi 7237,89 zł netto – podała nam Agnieszka Jaszkaniec, rzecznik spółki.

Tutaj podkreślamy, że jest to średnia – tak więc są tacy, którzy zarabiają więcej, ale pewnie są też tacy, którzy zarabiają mniej.

Rozmowa z Tomaszem Szpyrką. Ile zarabia dyrektor od basenów, które się budują? (audio)

Reklama

3 KOMENTARZE

  • Nie rozumiem dlaczego zarobki pracowników firmy utrzymującej się z publicznych pieniędzy są utajnione.
   Po pierwsze jest to spółka miejska, po drugie baseny nie utrzymają się bez wsparcia z budżetu miasta.
   Chcesz dotacje – pokaż nam, że dobrze gospodarujesz interesem.
   Poza tym – czy był ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.