foto: Michał Bulsa

Radny miejski Krzysztof Kraus zaproponował władzom Katowic, aby w budżecie na przyszły rok zabezpieczyć środki na modernizację głównego placu na osiedlu Wincentego Witosa. Chodzi o plac św. Herberta. Prace miałyby polegać m.in. na renowacji murków oraz wymianie oświetlenia.

Plac św. Herberta to centrum osiedla Witosa. W poprzednich latach wykonano tu m.in. fontannę. Jednakże miejsce to wymaga kolejnych remontów. W tej sprawie wniosek do władz Katowic wystosował radny miejski Krzysztof Kraus.

W związku z planowaniem projektu Budżetu Miasta Katowice na rok 2020 zwracam się z wnioskiem o zabezpieczenie środków finansowych na wykonanie kompleksowej modernizacji Placu św. Herberta na Osiedlu Witosa. Funkcjonujący od 20 lat plac wymaga podjęcia działań modernizująco-remontowych, w tym także przeprogramowania jego funkcjonalności. Zadanie z racji na jego skalę jest przedsięwzięciem wieloletnim. Najpilniejszej interwencji wymagają rozpadające się miejscami ceglane murki. Powyższa propozycja znajduje pokrycie m.in. w propozycjach do Budżetu Miasta Katowice na rok 2020 Rady Jednostki Pomocniczej nr 8 Osiedle Witosa – zaznaczył w swoim piśmie z 27 czerwca br. radny Kraus.

Reklama

W kolejnym wniosku radny zaproponował także modernizację oświetlenia placu. Władze Katowic nie odpowiedziały jeszcze na powyższe wnioski. Całościowy projekt budżetu miasta na przyszły rok będzie najpewniej znany dopiero w listopadzie br.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 19 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.