Kamery w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Radny chciał kamer monitoringu na osiedlu Witosa. Miasto odesłało go do Budżetu Obywatelskiego, bo samo pieniędzy na nowe kamery, które miałby poprawić bezpieczeństwo w dzielnicy nie ma. Za to mieszkańcy mogą zgłosić projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego. 

W ramach Katowickiego Inteligentnego Systemu Analizy i Monitoringu działa 291 kamer. 20 zostanie zainstalowanych w tym roku. 

Reklama

Katowicki radny Forum Samorządowego i Marcin Krupa, Krzysztof Kraus, chciał aby dodatkowe kamery pojawiły się na osiedlu Witosa. Wcześniej miasto odpisało mu, że nie możliwości włączenia do systemu KISMiA kamer będących we własności wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych.

Zaproponował 6 konkretnych lokalizacji, gdzie można by zainstalować kamery:

1/ na ul. Obroki na wysokości skrzyżowania z Drogą do MPGK,

2/ na ul. Obroki przy skrzyżowaniu z ulicami Kossutha, Pukowca, Wiśniową,

3/ na ul. Kossutha przy skrzyżowaniu z ulicami Pukowca, Wiśniową, Obroki,

4/ na ul. Michejdy pomiędzy wyjazdem z parkingu przy markecie Biedronka a skrzyżowaniem z ulicami Ossowskiego, Rataja,

5/ na ul. Witosa przy zjeździe z drogi zbiorczej przy A4 od strony centrum Katowic (alternatywnie na wysokości przejścia dla pieszych przez ul. Witosa w obrębie przystanku Osiedle Witosa Droga Kochłowicka),

6/ na ul. Barlickiego przy skrzyżowaniu z ul. Droga Kochłowicka.

„Umiejscowione w powyższych miejscach kamery wpięte w system KISMiA pozwoli na monitorowanie wszystkich wjazdów do i wyjazdów z dzielnicy. Wydatnie zwiększyłoby to szanse na identyfikowanie sprawców czynów zabronionych, a także w tych 6 miejscach dzielnicy pozwoliłoby na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych” – stwierdził radny Krzysztof Kraus. 

Na kamery na razie jednak nie ma szans. Wnioski budżetowe na 2022 roku miasto rozpatrywało do 15 listopada. Sekretarz miasta odesłał radnego do Budżetu Obywatelskiego. 

„Uprzejmie informuję, że mieszkańcy Katowic w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego mogą zgłosić projekt zadania publicznego w zakresie montażu kamer monitoringu na Osiedlu Witosa, a następnie w trybie głosowania wybrać to zadanie” – zaproponował Maciej Stachura, sekretarz miasta Katowice. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.