Murcki / foto: Infokatowice.pl
Reklama

Jest kolejne podejście do Żubrów w Murckach. W 2016 roku proponowano, by nowo wybudowane rondo w rejonie ulic Bielskiej i P. Kołodzieja nosiło nazwę Żubrów Murckowskich. Ostatecznie władze miasta zdecydowały, że lepsi będą Książęta Pszczyńscy, którzy patronują rondu. Obecnie powraca sprawa żubrów, które miałyby patronować alejce w Murckach.

Z wnioskiem o nadanie nazwy „Rondo Żubrów Murckowskich” do władz Katowic w 2016 roku zwróciła się Rada Jednostki Pomocniczej nr 18 Murcki (tzw. „rada dzielnicy”). Rada dzielnicowa podjęła nawet uchwałę w tej sprawie w czerwcu 2016 roku. O propozycji poinformowała wówczas Beata Antkowiak – przewodnicząca zarządu Jednostki Pomocniczej nr 18 (pisaliśmy o tym tutaj). Jednak Komisja Organizacyjna przy radzie miejskiej i władze Katowic stwierdziły, że lepszym pomysłem jest „Rondo Książąt Pszczyńskich” i taka nazwa weszła w życie (pisaliśmy o tym tutaj).

Reklama

W maju br. sprawa murckowskich żubrów powróciła. Do władz Katowic wpłynęło pismo Sylwestra Szwedy – sekretarza zarządu RJP 18 Murcki z dnia 11 maja 2018 r. w tej sprawie. Chodzi o nadanie nazwy żubrów alejce, która łączy ulicę Leśników z przedszkolem nr 42. Sprawa trafiła na posiedzenie Zespołu ds. nazewnictwa ulic i placów.

[…] Po dyskusji Zespół jednogłośnie zawnioskował do Komisji Organizacyjnej, aby wystąpiła do Prezydenta Miasta Katowice z wnioskiem o przygotowanie projektu uchwały, w którym dla alei łączącej ul. Leśników z Miejskim Przedszkolem nr 42 w Katowicach zostanie nadana nazwa „Aleja Żubrów Murckowskich”. Aleja ma charakter parkowy – czytamy w protokole z posiedzenia zespołu. 

Ostatecznie, aby nazwa weszła w życie, Rada Miasta Katowice musi podjąć stosowną uchwałę.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.