Miasto Katowice chce zmienić Lisa na innego Lisa. Prezydent Katowic zarządził przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie zmiany nazwy jednej z dróg w dzielnicy Załęże. Chodzi o ulicę Lisa, która miałaby zmienić nazwę na „ulicę harcmistrza Jerzego Lisa”.

Konsultacje potrwają od 28 maja do 30 czerwca br. Mają charakter lokalny i skierowane są do mieszkańców Załęża, w szczególności do osób, które posiadają nieruchomości przy ulicy Lisa, a także do podmiotów gospodarczych prowadzących działalność gospodarczą, instytucji, organizacji oraz kościołów i związków wyznaniowych mających siedzibę oraz działających w obrębie ulicy Lisa. Władze miasta chcą dzięki konsultacjom zebrać opinie dotyczące zmiany nazwy ulicy Lisa na ulicę harcmistrza Jerzego Lisa.

Konsultacje będą prowadzone za pośrednictwem formularza konsultacyjnego. Po jego wypełnieniu będzie go można: dostarczyć do Wydziału Komunikacji Społecznej urzędu miejskiego, wrzucić do urny dostępnej w filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Gliwickiej 93, wypełnić w formie elektronicznej (www.konsultacje.katowice.eu). Władze zapewniają, że zebrane uwagi i opinie zostaną przedstawione w postaci raportu z konsultacji społecznych, który zostanie udostępniony na miejskiej stronie internetowej oraz do wglądu w Wydziale Komunikacji Społecznej magistratu.

Reklama

Propozycję uhonorowania Jerzego Lisa (1907–1944) złożył jego wnuk – Sylwester Szweda. Jerzy Lis był działaczem katowickiego harcerstwa, a w czasie II wojny światowej działał w konspiracji. Zginął w obozie w Auschwitz.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 6 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.