Osedle Witosa, Plac św. Herberta / foto: Michał Bulsa

W Szkole Podstawowej nr 33 na os. W. Witosa powstanie młodzieżowy dom kultury? Chce tego rada rodziców przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7. Pomysł poparł także radny miejski Józef Zawadzki.

Władze Katowic istniejący obecnie Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Gliwickiej 214 połączyły ze Szkołą Podstawową nr 20. To wywołało niepokój rodziców dzieci mieszkających na os. Wincentego Witosa. Dotychczas dzieci te miały stosunkowo blisko do MDK przy ul. Gliwickiej 214. Jednak potencjalnie przeniesienie instytucji do SP nr 20 może znacząco utrudnić dostęp do zajęć dla dzieci z os. W. Witosa.

Warto przypomnieć, że na terenie tego dużego osiedla nie istnieje dom kultury. W związku z tym rada rodziców przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 (w skład którego wchodzą Szkoła Podstawowa nr 33 oraz likwidowane Gimnazjum nr 6) zaproponowała, by utworzyć nowy młodzieżowy dom kultury przy szkole nr 33.

Reklama

We wniosku Rady Rodziców przy ZSO nr 7 podkreślono, że:
[…] Przeniesienie domu kultury o kilka kilometrów w głąb dzielnicy oznacza dla większości definitywne zakończenie korzystania z jego oferty. Na naszym osiedlu działa jeszcze klub Plus, ale jego oferta skierowana jest głównie dla dorosłych. W tej sytuacji tylko naprawdę zdeterminowani rodzice będą wozić swoje dzieci do domów kultury usytuowanych w dzielnicach ościennych. Skoro możliwe okazało się funkcjonowanie domu kultury w ramach szkoły nr 20, to na tej samej zasadzie można utworzyć dom kultury w Szkole Podstawowej nr 33 na naszym osiedlu. Nasza placówka posiada przy tym bogate zaplecze, które można z powodzeniem wykorzystać do zajęć realizowanych w godzinach popołudniowych. Utworzenie w jednym zespole szkoły podstawowej i młodzieżowego domu kultury to szansa na dostęp do oferty kulturalnej dla wszystkich naszych uczniów […].

Wniosek został przesłany do dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, naszelnika Wydziału Edukacji i Sportu UM Katowice oraz do radnego miejskiego Józefa Zawadzkiego. Ten z kolei przekazał go prezydentowi Marcinowi Krupie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 8 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.