Mały kotek / fot. A. Maciaszczyk / Infokatowice.pl
Reklama

Radny chce budowy pawilonu dla kotów w miejskim schronisku. Obecne warunki są nie do przyjęcia, nie przynoszą też „chluby” władzom miasta Katowice, podkreślił w swoim piśmie do prezydenta radny Józef Zawadzki z Forum Samorządowego. Miasto już zaznaczyło, że będzie chciało zabezpieczyć środki finansowe na budowę pawilonu.

„Obecne warunki w jakich przebywają koty w Schronisku w Katowicach są nie do przyjęcia i nie przynoszą chluby ani władzom miasta Katowice ani nam ludziom, którzy nie potrafimy zapewnić im właściwych i bezpiecznych warunków do życia” – stwierdził Józef Zawadzki. „Koty przetrzymywane są w małych klatkach – owszem w czasie kwarantanny jest to dopuszczalne ale nie później kiedy kot powinien dołączyć do reszty gromadki. Koty niezbyt chętnie przyjmują nowego osobnika do stada co prowadzi niejednokrotnie do niebezpiecznych sytuacji. Chodzi o to aby tym zwierzętom / skrzywdzonym najczęściej przez człowieka zapewnić warunki zbliżone do ich naturalnych potrzeb, zapewniających bezpieczeństwo i komfort a tym szybciej będzie można je przystosować do adopcji i znalezienia nowego dobrego domu. Uważam, że wybudowanie pawilonu dla kotów to nasz obowiązek aby zapewnić im właściwe warunki do życia” – dodał radny.

Reklama

Pawilon dla kotów prawdopodobnie powstanie. W przyszłym roku miasto będzie chciało zabezpieczyć środki finansowe w budżecie na jego budowę.

„Wydział Kształtowania Środowiska poczyni starania o ujęcie środków finansowych na powyższy cel w projekcie budżetu na 2022 rok” – zapowiedział wiceprezydent Katowic, Mariusz Skiba.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.