foto: Nowercza
Reklama

Problemy dotyczące współpracy katowickich klubów i stowarzyszeń sportowych ze szkołami, w których wynajmują sale na treningi, znany jest już od dawna. Dzięki interwencji radnych nad problemem pochyliła się wiceprezydent Marzena Szuba.

Na posiedzeniu Komisji Edukacji Rady Miasta Katowice, które odbyło się w maju, radni debatowali nad trudną współpracą pomiędzy szkołami, a katowickimi klubami, stowarzyszeniami i organizacjami pozaszkolnymi korzystającymi z przyszkolnych sali/hali sportowych.

Reklama

Radny Dariusz Łyczko na posiedzeniu komisji powiedział: – Kluby korzystające z obiektów sportowych nie mają zaplecza. Trener przyjeżdżając na trening przywozi sprzęt sportowcy ze sobą. Do sprzętu sportowego szkoły nie mają żadnego dostępu. Jeśli chcą profesjonalnie szkolić młodzież to muszą mieć zaplecze. Warto zatem i nad tym problemem się pochylić i poszukać takich rozwiązań, które by pozwoliły w przyszłości funkcjonować wszystkim w symbiozie. Radny PiS Michał Luty dodał: – Szkoły dysponują wolnymi pomieszczeniami, zatem to jest dobra wola dyrektora, czy wygospodaruje pomieszczenie na magazynek dla potrzeb klubu czy też nie.

Radny Józef Zawadzki zaproponował by Komisja skierowała wniosek do Prezydenta Miasta w tym zakresie. – Jeśli to są szkoły publiczne, na których terenie odbywają się zajęcia, to kluby sportowe korzystające z ich pomieszczeń powinny mieć sprzęt zapewniony, powinien on być na wyposażeniu sali gimnastycznej.

Ostatecznie Komisja, na wniosek radnej PO Barbary Wnęk, zwróciła się do Prezydenta z Następującym wnioskiem:

Komisja Edukacji zwraca się z wnioskiem do Prezydenta Miasta Katowice o przeanalizowanie możliwości zapewnienia w szkołach miejsca do przechowywania sprzętu sportowego przez katowickie kluby, stowarzyszenia i organizacje pozaszkolne korzystające z przyszkolnych sali/hali sportowych.

Wniosek radnych spotkał się z życzliwym przyjęciem władz miasta. Jego rezultatem jest pismo, które wiceprezydent Marzena Szuba wysłała do dyrektorów jednostek oświatowych miasta. Treść pisma, dzięki któremu współpraca pomiędzy szkołami a klubami sportowymi powinna ulec poprawie, przedstawiamy poniżej:

Szanowni Państwo

Dyrektorzy, mając na uwadze wzajemną współpracę i sprawne funkcjonowanie zwracam uwagę na fakt, że udostępniając przyszkolne obiekty sportowe sale/hale w Państwa jednostkach na rzecz katowickich klubów, stowarzyszeń i organizacji pozaszkolnych, proszę aby w miarę możliwości zapewnić miejsce do przechowywania sprzętu sportowego przez w/w podmioty.

Szczegóły udostępnienia i odpowiedzialność za pozostawiony sprzęt powinny być doprecyzowane w umowie pomiędzy stronami.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.